Google+

Arama formu

Hiroşima Şehir İçi Ulaşım

Hiroşima Şehir İçi Ulaşım
uzaklardabiryer.files.wordpress.com

Hiroşima şehir içi ulaşım konusunda çok gelişmiştir. 

Hiroden (tramvay)

Tramvay "Hiroden" Hiroşima’nın kullanışlı ve ucuz ulaşım aracıdır. Toplam 8 hattan oluşur. Hidoren Hiroşima’da yüzyıllardır kullanılan en eski ulaşım aracıdır. Hatta atom bombası saldırısında hasar gören 2 tramvay kentte halen çalışmaktadır. Ücretleri gideceğiniz yere göre 150 ile 270 Yen arasında değişmektedir. Biletler duraklardaki otomatlardan alınabilir.
 
Astramline

Astramline Hiroşima’nın banliyölerine hizmet veren elektrikli bir ulaşım aracıdır. Genellikle turistik yerlere hizmet vermekte olup geniş olmayan bir ağ sistemi vardır. Bilet fiyatı ise 470 Yen’dir. Biletler duraklardaki otomatlardan alınabilir.
 
Otobüs

Hiroşima şehir merkezi ve banliyölerine hizmet veren çok sayıda otobüs bulunmaktadır. İki farklı şirket tarafından işletilen otobüsler kırmızı ve mavi olarak ikiye bölünmüştür. Biletleri ister otomatlardan isterseniz de şoförden alabilirsiniz. Bilet ücreti ise 150 Yen’dir.

Toplu taşıma araçlarının resmi sitesi için tıklayınız.
 
Taksi

Taksiler hızlı ve konforlu ulaşım için tercih edilen en yaygın ulaşım aracıdır. Şehirde çok sayıda taksi bulunur. Taksiler boşken üzerindeki kutunun ışığı yanmaktadır. Bunagöre boş olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ücretlendirme olarak ise taksimetre açılışı 620, sonraki her kilometre başına ise 520 Yen alınmaktadır. Bazı taksi şirketlerine ait iletişim bilgileri için tıklayınız.
 
HİROŞİMA HAVALİMANINDAN ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Hiroşima Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım çok kolaydır. Elektrikli taşıma araçları olan astramline, otobüs ve taksiler doğrudan şehir merkezine hizmet vermektedir. Bu araçlarla ilgili ayrıntılı bilgi aşağıda verilmiştir.

Astramline: Bu araçlarla şehir merkezine yolculuk yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Ödemeniz gereken ücreti ise 1,340 Yen'dir.

Otobüs: Otobüslerde şehir içi ulaşımda kullanılabilecek bir diğer toplu taşıma araçlarıdır. Yaklaşık 65 dakikada şehir merkezine varmaktadırlar. Bilet ücreti ise 1,350 Yen'dir.

Taksi: Taksilerde birçok şehirde olduğu gibi Hiroşima’da da çokça tercih edilmektedir. Aşağıdaki linkten kolaylıkla bir taksi bulabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için ödeyeceğiniz yaklaşık tutar ise 15.000 Yen'dir.