Google+

Arama formu

Kobe’de Gezilecek Yerler

Kobe’de Gezilecek Yerler

Denize bakan bir tepenin üstünde konumlanan Kobe Japonya’nın en cazip ve kozmopolit şehirlerinden biridir. Şehrin en güzel yanlarından biri küçük olmasıdır, çünkü bu onu yürüyerek gezme imkanı sağlamaktadır. Gezilecek yerlerin büyük bir çoğunluğuna ana tren istasyonlarından yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Kobe’de görülmesi gereken diğer yerler

Kobe şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Hotel La Suite Kobe Harborland, Nakanobo Zuien (Adult Only), Arima Onsen Gekkoen Yugetsusanso. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hotel Piena Kobe, UNIZO INN Kobe Sannomiya, Hotel Tee (Adult Only) gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Guesthouse Kobe Sannomiya, Hostel Nakamura Kobe, T and K Hostel Kobe Sannomiya East tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kobe aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Kobe’de Gezilecek Yerler-1

Kitano-Cho, Nankinmachi (Çin Mahallesi), Kitano Tenman-Jinja.

Hakutsuru Sake Müzesi

Hakutsuru Sake Müzesi

Hakutsuru, Kobe’nin en meşhur sake üreticisidir ve üretim tesislerinden dönüştürülmüş bu müzede rehberli turlar düzenlenmektedir. Sake üretim tarihinin süreçlerine, eski geleneksel yöntemlerden modern teknolojili üretim araçlarına giden yolculuğu bu müzede detay detay gözlemleyebilirsiniz. Turunuzu bitirdikten sonra ücretsiz sake tadımı da yapılmaktadır.

Nunobiki Şelaleleri

Nunobiki Şelaleleri

Bu kadar muazzam bir tabiat cennetinin bir şehre bu kadar yakın olmasını aklınız almayacak. Ama Japonya’dasınız ve Japonya vahşi tabiatın yüksek teknolojili şehirlerle uyum içinde bir arada olabildiği nadide bir ülke. Bu muhteşem şelale tarih boyunca şiirden resme pek çok sanat eserine ilham kaynağı olmuş. Dört bölğmden oluşan şelaledünin en yüksek olanı 43 metre yüksekliğinde. Bu güzelliğe ulaşmak için 400 metrelik dik bir yokuşu tırmanmanız gerekecek.

Kobe Şehir Müzesi

Kobe Şehir Müzesi

Kobe’nin uzun yıllara yayılan şehircilik tarihine kapsamlı bir bakış sunan müzeyi gezdiğiniz zaman ne denli muazzam bir şehirde olduğunuzu tam layıkıyla anlayabileceksiniz. Kobe Japonya’daki en büyük altıncı şehir ve Hyōgo eyaletinin başkentidir. Tarihi kaynaklara göre şehir İmparatoriçe Jingū tarafından MS. 201 yılında kurulmuştur. Müzede sergilenen sanat eserleri ve gündelik hayata dair objelerin her biri için İngilizce bilgilendirici yazılar da mevcut.

Ikuta Tapınağı

Ikuta Tapınağı

MS 201 yılında kurulduğu söylenen bu ahşap tapınak Kobe’nin sake üretim endüstrisinde anahtar bir rol oynamıştır. Pek çok savaş ve yıkımı atlatan bina hala felaket anlarında şehir halkının toplanma alanı olarak hizmet vermektedir.

Kōbe Nunobiki Bahçeleri

Kōbe Nunobiki Bahçeleri

400 metre yüksekliğinde bu tepeye teleferik ile çıkılmaktadır. Tepenin üstünde restoranlar ve dükkanlar da vardır. Bu muhteşem botanik bahçesinde huzur depolayacaksınız. Ulaşım Shin-Kōbe istasyonundan aktarma ile mümkündür.