Google+

Arama formu

Nagasaki Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nagasaki Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nagasaki, Japonya’nın Kyushu adasının üzerinde yer alan, kendiyle aynı isimli bölgenin başkenti ve en büyük şehridir. 16-19. yüzyılları arasında, Portekiz ve Hollanda sömürgesi olup uzun süre bu kültürlerin etkisi altında kalmıştır. Nagasaki’de bulunan kiliselerin ve Hristiyan dinine dair yerleşkelerin, UNESCO Dünya Mirası Listesine alınması için başvurular yapılmıştır.

Nagasaki tarihte, İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun Japonya’ya attığı iki atom bombasından birinin gönderildiği yer olarak geçer. Bu bombardımanın da arkasında yatan şey adanın bir kısmının uzun süre Japonya İmparatorluk Donanması’nın önemli üslerinden biri olmasıdır. Ancak günümüzde geçmişin acılı izlerini deşmeyi bir kenara kaldırmış olan kent son derece canlı, çekici ve benzersiz bir destinasyondur.

Elbette atom bombardımanına dair izleri ziyaret edeceksiniz. Ancak şehrin tamamının bundan ibaret olduğunu düşünmeyin. Huzurlu ve sıcakkanlı bir şehir olan Nagasaki sömürge döneminden kalma mimarisi, doğu ve batı sentezi olan mutfağı ve güzel liman bölgeleriyle size başka bir dünyaya gelmişsiniz gibi hissettirecek.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=7aPt9NQIQAU