Google+

Arama formu

Douala Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Douala Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kamerun’da bir şehir olan Douala, ülkenin en büyük şehridir. Kamerun’un Littoral Bölgesi'nin yönetim merkezidir. Aynı zamanda Orta Afrika Ülkeleri Ekonomik Topluluğu’nun (CEMAC) en zengin şehridir. Ülkenin en büyük ihracat ürünleri olan yağ, kakao, kahve, kereste, metaller ve meyveyi idare etmektedir. Afrika’nın en büyük limanına da ev sahipliği yapmaktadır.

Douala Hakkında Bilinmesi Gerekenler-1

Wouri Nehri, Douala şehrinin ortasından geçer ve iki yakası Bonaberi Köprüsü ile birleşerek harika bir görüntü oluşturur.

Avrupalıların, Portekizlilerin 1472 yılında bölgeye ayak basmasıyla Almanya gibi pek çok ülkenin hakimiyeti altında kalmış olan şehrin mimari özelliklerine bakıldığında bu durumun etkisi bir hayli fazla hissedilmektedir.

Boulevard de la Liberte adlı muazzam şehir meydanı, özel yemeklerin sunulduğu restoranları ve dillere destan gece hayatıyla gelişen bir turizme sahiptir Douala.

Tipik bir tropikal iklim bölgesi olması ve sıcaklıkların yılın her döneminde ortalama 30 derece olması da, turistlerin diledikleri zaman şehre gitmesini sağlamaktadır.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=5Wu1wqssp-o