Google+

Arama formu

Halifax Şehir İçi Ulaşım

Halifax Şehir İçi Ulaşım

Halifax’ta şehir içi ulaşım taksi, feribot ve otobüslerle sağlanmaktadır. Ulaşım olanakları genel olarak yeterlidir.

Otobüs ile: Halifax belediyesi tarafından sağlanan yerel otobüsler Metrolink ve MetroX isimli iki firma tarafından işletilmektedir. Ücret tarifeleri hemen hemen aynı olan bu otobüslerle banliyölere kadar ulaşmak mümkündür. 90 dakika içinde her değiştirdiğiniz otobüs için düşük bir aktarma ücreti ödeyerek de seyahat edilebilmektedir. Tarifeler ve ayrıntılar aşağıda listelenmiştir.

  • Tek kullanımlık: 2,50 $
  • 10 kullanımlık: 20 $ 
  • Metrolink 

Tek kullanımlık: 3 $
Çocuk: 2, 25 $ 

  • MetroX 

Tek kullanımlık: 3,50 $
Çocuk: 2,75 $
 
Ayrıntılı bilgi için buradan resmi sitesine göz atabilirsiniz.
 
Halifax’ta 24 saat hizmet veren taksilerle de şehir içinde hızlı ve konforlu şekilde seyahat edilebilmektedir. Taksiler 3,20 $’ dan açılmakta ve katedilen her kilometre başına 1,70 $ ücret almaktadır. Ulaşabileceğiniz taksi firmalarının iletişim bilgileri aşağıdadır. 

HALIFAX HAVAALANINDAN ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Halifax Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi ve ekspres otobüsleri kullanabilirsiniz. Metrolink 320 numaralı express otobüslerle şehir merkezine yaklaşık 55 dakikada 3,50 $ ücret ödeyerek ulaşabilirsiniz.  Bu otobüsler sabah 6 ile gece 12 arasında çalışmaktadır ve 30 dakikada bir hareket etmektedir.

Taksilerde şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz bir diğer araçtır. Havalimanın önünde bekleyen bir taksiye binerek yaklaşık 35 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksilerin ücretleri ise yaklaşık 50 $ olmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için web siteler ve numaralar aşağıda ki gibidir.