Google+

Niagara’da Gezilecek Yerler

32103 Eki 2016Lokasyon Detay

Niagara’da Gezilecek Yerler

Niagara’da gezilecek yerler dendiğinde akla tabii ki ilk önce şelaleler geliyor. Ama bölgede görülmesi gerekenler bununla sınırlı değildir.

Niagara’da görülecek diğer yerler: Floral Showhouse, Rainbow Köprüsü, Daredevil Galeri, Laura Secord Homestead, Konica Minolta Kulesi.

Niagara lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Clifton Hill Condos 4A, Redwood Bed and Breakfast, Cozy Inn B&B. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Falls Manor Resort, Hilton Hotel and Suites Niagara Falls/Fallsview gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Olympia Motel, Embassy Suites Niagara Falls - Fallsview, Superior 2 otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Niagara aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Niagara Vadisi Doğal Rezervi

2903 Eki 2016Gezilecek Yerler

Niagara Vadisi Doğal Rezervi

Şelalelerin yaklaşık 8 kilometre kuzeyinde yer alan bu sıradışı rezervi gördüğünüzde bu bölgenin Avrupalılar buraya gelmeden önce nasıl bir şeye benzemekte olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. 4 kilometre uzunluğundaki yürüyüş yolu vahşi çiçekler, serin mağaralar arasında kıvrılarak bir kanyona inmektedir. Niagara Parklar Komisyonu rehberli turlar sunar.

-

Botanik Bahçeleri ve Kelebek Koruma Alanı

903 Eki 2016Gezilecek Yerler

Botanik Bahçeleri ve Kelebek Koruma Alanı

40 hektar büyüklüğündeki botanik bahçelerine giriş ücreti bulunmamaktadır ancak kelebeklerin koruma alanı olarak ayrılan bölgeye girmek için ödeme yapmanız gerekmektedir. Burada 50’den fazla kelebek türü yaşamaktadır. Bazılarının büyüklüğü en az bir kuş kadardır.

-

Queenston Heights Park

1403 Eki 2016Gezilecek Yerler

Queenston Heights Park

Queenston köyünde, tarihi bir arka palana yaslanan bu muhteşem park, ulusal bir tarihi koruma alanı olatak tescil edilmiş durumdadır. Kanada’nın siyasi tarihinden detayların onuruna dikilmiş pek çok anıt bulunan parkı dolaşıp en yüksek tepesine çıktığınızda muhteşem bir manzara ile karşılacaksınız.

-

Bird Kingdom

1403 Eki 2016Gezilecek Yerler

Bird Kingdom

Kış Kırallığı adı verilen bu koruma alanı dünyanın en büyük kapalı alan kuş koruma bölgesi olarak bilinmektedir. İçerisinde 400’den fazla tropik kuş türü vardır ve hepsi serbestçe uçmaktadır. Alanda ayrıca sürüngenlere ayrılmış bir bölge de bulunur.

-

Niagara ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-