Tart2.jpg

Ottawa seyahatiniz sırasında dünyanın dört bir yanından etnik lezzetler bulmanız mümkün. Şehirde farklı kültürlere ait çok sayıda restoran bulunuyor. Byward Pazarı ve çevresi her türden restoranı bulabileceğiniz bir semt. Şehirdeki ünlü Çin lokantaları Somerset Bulvarı ile Bronson Bulvarı arasında kalan bölgede toplanmıştır. İtalyan restoranlarını tercih ederseniz de Carling Bulvarı ve Albert Sokağı’nda pek çok lezzetli İtalyan yemeği yiyebilirsiniz. Ottawa’da yiyebileceğiniz yerel ürünler arasında deniz ürünleri ve geyik eti ilk sıralarda yer alıyor.Kanada’ya özgü peynir çeşitleri, somon balığı, akçaağaç şurubu, ren geyiği eti, bizon eti, istiridye gibi ürünler yemeklerin ana malzemelerini oluşturuyor. Kanada’ya özgü bir böğürtlen çeşidi olan Saskatoon böğürtlenleri ve bölgeye özgü bir çeşit eğreltiotu da Ottawa yemeklerinde bulabileceğiniz yerel lezzetlerden.

Oduncu kahvaltısı: Ottawa’ya özgü bu kahvaltı üç yumurta, salam ve sosisten oluşan omlet ile yanında servis edilen mini kreplerden oluşuyor.

Jigg’in Akşam Yemeği: Ottawa’ya özgü bu yemek ise tuzlu biftek, sotelenmiş kabak, paprika biberi ve bezelye püresinden oluşuyor.

Rosto Sığır Eti: Kanada denilince akla gelen sığır etinin Ottawa bölgesinde özel baharatlarla pişirilmesiyle yapılan bu yemek Yorkshire puding ile birlikte servis ediliyor.

Yorkshire Pudingi: Kızartılmış ve ortası delik hamur parçalarından oluşan bir çeşit tatlıdır.