Google+

Arama formu

Quebec Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Quebec şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Circumplaneteux-Villa, Condo Le 1000 - Quebec, La vie est belle: FREE PARKING, GYM, ROOFTOP TERRACE. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Le Domaine du Lac Saint Charles, Le Gite Du Hu-Art, Gite Confort gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Auberge Jeunesse La Belle Planete Backpackers Hostel, Auberge Maeva, Ekcono Hostel Appatement tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Quebec aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Quebec, Kanada’nın kendiyle aynı ismi taşıyan Quebec eyaletinin başkenti olup, 500.000 nüfusa sahiptir. Quebec, Kuzey Amerika’nın en eski şehri olarak bilinmektedir.


Quebec Turları

Quebec Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Quebec, Kanada’nın kendiyle aynı ismi taşıyan Quebec eyaletinin başkenti olup, 500.000 nüfusa sahiptir. Kuruluş yılı 1608 olan Quebec bir Fransız kolonisi olarak kurulmuştur ve ana dili Fransızca'dır. Kuzey Amerika’nın en eski şehri olarak bilinmesinin yanında, aynı zamanda Kuzey Amerika’da halen etrafı surlarla çevrili olan tek şehridir.

Quebec hem doğasıyla hem de kültürüyle insanı kendine aşık eden bir şehirdir. Lower Town’un dar sokakları, dükkanları, butikleri ve çevresinde ki yapıların mimarisi hoş bir ahenk yaratmaktadır. Quebec ayrıca dünyanın en fazla fotoğrafı çekilen Chateau Frontenac isimli bir otele sahiptir. Bu otel o kadar büyüktür ve o kadar güzeldir ki, deyim yerindeyse şehrin siluetini oluşturmaktadır.

Tanıtıcı Video: