Google+

Kotor’da Gezilecek Yerler

138426 Eyl 2016Lokasyon Detay

Kotor lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Apartments Iva, Rakite Apartment, Apartment More 2. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Apartment Anagastum, Apartment Vojin Radanovic IV gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Apartments Paskovic, Apartments Milena, Apartment Neptun otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kotor aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Görülmesi gereken diğer yerler: Tara Nehri, Yukarı Şehrin Duvarları, Krstac, Avusturya-Macaristan Ormanları.

Kotor şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Dubrovnik Güzel Şehir keşfedin: Private Tour (17 €), Elaphite adalar gizli güzellikleri (560 €), Dubrovnik Medjugorje Tam Gün Turu (310 €), Dubrovnik Sunset Panorama Özel Tekne Turu (330 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Kotor Old Town

1926 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Kotor Old Town

Eski şehir, Kotor’un tarihini yansıtan dünyaca ünlü merkezidir. Bu kent girift ve dar sokaklardan oluşan yapısı ve etkileyici Ortaçağ mimarisiyle gezginler için mükemmel bir deneyim olacaktır. Kentin sokaklarında kaybolmak oldukça kolay fakat eğlenceli bulunan bir durumdur. 8. yüzyıldan kalan Saat Kulesi, 13. yüzyıl ürünü Sveti Tripun Katedrali, yine 13. yüzyılda inşa edilmiş Gospe od Zdravlja, 12. yüzyıldan kalma Sveta Marija Kilisesi ve 19. yüzyıl dönemi eseri Napoleon Tiyatrosu bu bölgede görebileceğiniz tarihi eserlerden birkaçıdır. Gotik-Romanesk mimarisiyle St. Tryphon Katedrali 11. yüzyılda yapılmış ve depremlerden sonra yeniden inşa edilmiştir. Bölgedeki en büyük kilise olan St Nicolas görülmesi gereken yerlerdendir.

-

Denizcilik Müzesi

1626 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Denizcilik Müzesi

Denizciliğin tarihinde büyük önem arz ettiği denizcileriyle meşhur kenti ziyaret ettiğinizde Denizcilik Müzesini mutlaka ziyaret edin. Müzede devlet adamları ve zanaatkârlar ile ilgili ürünler vardır.

-

Gospa od Skrpjela Adası

3926 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Gospa od Skrpjela Adası

Kotor Koyu’nda bulunan oldukça etkileyici bir ada. Şehrin gezilecek yerler rotasına kesinlikle dahil edilmesi gerekir. Bu ada ile Sveti Djordje adaları denizciler tarafından meydana getirilmiş yapay adalardır. Denizcilik efsaneleriyle ünlü adalarda kiliseler bulunmaktadır.

-

Kotor ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-