Google+

Arama formu

Kotor’da Gezilecek Yerler

Kotor şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Antika Guesthouse, Room With Sea View, Florio Apartmani güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Sea Joy Apartment, Apartment Fiumera, SSM Apartmani. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartments Pavlovic, G-Apart, Guesthouse BiT Accommodation gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Montenegro Hostel B&B Kotor, Montenegro Hostel 4U Party, Old Town Youth Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kotor aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Görülmesi gereken diğer yerler: Tara Nehri, Yukarı Şehrin Duvarları, Krstac, Avusturya-Macaristan Ormanları.

Kotor Old Town

Kotor Old Town

Eski şehir, Kotor’un tarihini yansıtan dünyaca ünlü merkezidir. Bu kent girift ve dar sokaklardan oluşan yapısı ve etkileyici Ortaçağ mimarisiyle gezginler için mükemmel bir deneyim olacaktır. Kentin sokaklarında kaybolmak oldukça kolay fakat eğlenceli bulunan bir durumdur. 8. yüzyıldan kalan Saat Kulesi, 13. yüzyıl ürünü Sveti Tripun Katedrali, yine 13. yüzyılda inşa edilmiş Gospe od Zdravlja, 12. yüzyıldan kalma Sveta Marija Kilisesi ve 19. yüzyıl dönemi eseri Napoleon Tiyatrosu bu bölgede görebileceğiniz tarihi eserlerden birkaçıdır. Gotik-Romanesk mimarisiyle St. Tryphon Katedrali 11. yüzyılda yapılmış ve depremlerden sonra yeniden inşa edilmiştir. Bölgedeki en büyük kilise olan St Nicolas görülmesi gereken yerlerdendir.

Denizcilik Müzesi

Denizcilik Müzesi

Denizciliğin tarihinde büyük önem arz ettiği denizcileriyle meşhur kenti ziyaret ettiğinizde Denizcilik Müzesini mutlaka ziyaret edin. Müzede devlet adamları ve zanaatkârlar ile ilgili ürünler vardır.

Gospa od Skrpjela Adası

Gospa od Skrpjela Adası

Kotor Koyu’nda bulunan oldukça etkileyici bir ada. Şehrin gezilecek yerler rotasına kesinlikle dahil edilmesi gerekir. Bu ada ile Sveti Djordje adaları denizciler tarafından meydana getirilmiş yapay adalardır. Denizcilik efsaneleriyle ünlü adalarda kiliseler bulunmaktadır.