Google+

Arama formu

Tivat Mutfağı

Tivat Mutfağı

Tivat, Kotor ile birlikte Akdeniz ve Boka mutfağının en özel lezzetlerini yeme fırsatını sunan iki şehirden biridir. Sayısız otel, restoran, bar veya tavernalarına gidiyor yada kazara oradan geçiyor olun, sizi lezzetli yemekleri ve içecekleriyle baştan çıkarmak için orada bulunacaklar.

Tivat’taki konaklayışınızın ilk günü şerefine size yerli üzüm brendisi, çeşitli likörler, “Frustula” adı verilen gevrek bir pasta ve kaçınılmaz olarak zeytin ve/veya zeytinyağı ikram edeceklerdir. Güzel bir akşam yemeğinden sonra, geleneksel Karadağ üzümlerinden yapılmış beyaz bir kadeh “Krstac” yada “Cherdonay” veya bir kadeh kırmızı “Vranac”,”Merlot” yada “Cabernet” içebilirsiniz.

Popüler restoranlar

One: Porto Montenegro’da yer alan bu restoran İtalyan Mutfağı ve Deniz mahsulleriyle, Tivat’ta gidebileceğiniz iyi restoranlardan biri.

Konoba Mala Barka: Yerel Karadağ ve Hırvat mutfağına ait lezzetler sunan küçük ama şirin bir restoran. Harika ızgara ahtapotlarının yanında bir kadeh yerli beyaz şaraplarını içmenizi tavsiye ederiz.

Byblos: Tivat’ın en popüler restoranlarından biri olan Byblos, Lübnan mutfağına ait eşsiz yemekleri ve harika ambiyansı ile Tivat’ta adından sıkça söz ettiriyor.

Diğer restoranlar: Big Ben, Al Posto Giusto, Ponta Veranda, The Black Sheep

Bahşiş

Tivat’ta bir restorana gittiğinizde sizden beklenen bahşiş miktarı yüzde 10’dur.