Google+

Pereira’de Gezilecek Yerler

5922 Ağu 2016Lokasyon Detay

Pereira’de Gezilecek Yerler

Dünyada sekiz farklı mikro klimanın görüldüğü nadir şehirlerden biri olan Pereira; ekolojik parkları, kaplıcaları ve kahve tarlaları ile görülmeye değer pek çok doğal alana sahip. Pereira’da gezilecek çok fazla seçenek vardır.

Görülmesi gereken diğer yerler: Plaza de Bolívar, César Gaviria Trujillo Köprüsü, Pereira Sanat Müzesi, Marsella, Parque del Cafe, Matecana Hayvanat Bahçesi, Plaza Victoria, Consota Parkı, El Lago Parkı, Bonita Çiftliği, La Pradera Parkı, Iglesia El Claret, Our Lady of Poverty Katedrali.

Los Nevados Ulusal Doğal Parkı

2022 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Los Nevados Ulusal Doğal Parkı

Sayısız bitki ve hayvanın doğal yaşam alanı olan Los Nevados Ulusal Doğal Parkı, 58 bin 300 hektarlık yüzölçümü ile Pereira’nın da içinde olduğu beş farklı şehri kapsamaktadır. Kolombiya’nın en çok ziyaret edilen üçüncü doğal parkıdır. Sayısız canlının doğal yaşam alanı olan parkın And Dağları’na doğru yükselen bölümlerinde uzunluğu 30 metreye varan ağaçlar görülür.

-

Otún Gölü

922 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Otún Gölü

Los Nevados Ulusal Doğal Parkı’nın en önemli yerlerinden biri olan Otún Gölü, Pereira’nın kuzeydoğusunda yer alıyor. Karadan ortalama 6 saatlik bir yolculukla ulaşılan bu göl denizden 3950 metre yüksekte bulunuyor.

-

Pereira Teknik Üniversitesi Botanik Bahçesi

622 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Pereira Teknik Üniversitesi Botanik Bahçesi

15 türü göçmen olmak üzere toplam 168 kuş türüne ev sahipliği yapan botanik bahçede 290 tür bitki, 7 tür memeli hayvan ve 3 tür amfibi hayvan yaşıyor. Orkideler, egzotik bambular ve şifalı bitkiler de dikkat çekici.

-

Pereira ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-