Google+

Arama formu

Priştine’de Nerede Kalınır?

72633211.jpg

Priştine’de gecelik fiyatı gayet uygun konaklama tesisleri mevcuttur ve bunların çoğunun adında Orta Asya Türklerine ait (Han, Hun gibi) isimler yer alır. Geceliği ortalama 40 € ‘ya oda-kahvaltı hizmeti alabilirsiniz. Bazı otellerde müşteriler ortak banyo ve tuvaleti kullanabiliyor. Eğer bu durum sizin için uygun değilse odanızı ayırtmadan önce banyoyu tek başınıza veya sadece beraber seyahat ettiğiniz kişilerle kullanacağınızdan emin olunuz. Priştine’de sadece 3, 4 ve 5 yıldızlı oteller vardır. 4 ve 5 yıldızlı otellerin 2 kişilik odaları için gecelik fiyatları 70-170 € arasında değişmektedir. 4 ve 5 yıldızlı otellerde kalmayı planlıyorsanız bu konaklama tesislerinin Priştine’de sayısının az olduğunu ve seyahatinizden en az 2 ay önce odanızı ayırtmanız gerektiğini unutmayınız. Söz konusu otellerde tam pansiyon kalabilmenizin yanı sıra fitness, spa, jakuzi, açık ve kapalı havuz, sauna, Türk hamamı, masaj gibi hizmetlerinden de faydalanabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Priştine’deki otellerin çalışanları her daim güler yüzlüdür ve özellikle otellerin danışmalarında şehir içi ulaşım ve restoranlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Geceliği ortalama 30-40 € ‘ya daire kiralamanız da Priştine’de uygun bir seçenek olacaktır. Bu durumda kahvaltınızı kendiniz temin edebilirsiniz. Ayrıca ev kiraladığınız takdirde seyahatinizin sonunda evi temiz bir şekilde sahibine teslim etmeniz gerektiğini unutmayınız. Özellikle Agim Ramadani, Fehmi Agani ve Azize Teresa, Maliq Pasha ve Ali Kelmendi Caddeleri üzerinde uygun otel veya pansiyonlar bulmanız mümkündür. Kalacağınız otelin veya kiraladığınız evin Priştine merkezinde bulunduğundan emin olunuz. Priştine’nin merkez dışındaki bazı mahallelerinde Sırpların yerleşim bölgeleri bulunmaktadır ve bu noktalar her zaman güvenli olmayabilmektedir.

Priştine’deki otellerin ve pansiyonların arasından sizin için en uygun olanında karar kıldıktan sonra otel rezervasyon sitelerinin ücretsiz iptal ve/veya kredi kartsız işlem avantajlarından faydalanarak odanızı ayırabilirsiniz. Otellerin kendi sitelerinden rezervasyon yapmanız da mümkündür ve bu durumda oteller müşterilerinin bazı avantaj ve kampanyalardan yararlanmasını sağlayabilir. Can dostunuz evcil hayvanınızla Priştine’ye gitmek istediğiniz takdirde kalacağınız otelin veya kiralayacağınız evin evcil hayvan kabul ettiğinden emin olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Priştine çok genç nüfuslu bir şehir olduğu için sokakları özellikle hafta sonları gece geç saate kadar hareketli ve gürültülüdür. Bu durumdan hoşlanmaz iseniz otel odanızın caddeye bakmadığından emin olunuz. Öte yandan Kosovalılar ne yazık ki kontrolsüz araba kullanmalarıyla bilinirler. Bu yüzden gün ve gece boyunca sokaklarda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Birçok turistik noktaya yakın olan merkezi bir konaklama tesisi seçmeniz de gece otelinize güven içinde dönmenizi kolaylaştıracaktır. Kosova’da çok sık elektrik kesintileri yaşandığı için gece çıkarken üstünüze parlak renkte bir mont almanız arabaların sizi görmesini sağlayacaktır. Aksi takdirde gece otelinize yaya olarak dönmek sizin için tehlike arz edebilir.