Google+

Trinidad’da Gezilecek Yerler

30218 Eki 2016Lokasyon Detay

Trinidad’da Gezilecek Yerler

Trinidad son derece iyi korunmuş, benzersiz bir İspanyol sömürge kentidir. 1850 yılında takılı kalmış bir kent izlenimi veren kasaba zamanında bir şeker plantasyonu özelliğine sahipti. Şehirde o dönemin zengin sömürgecilerinin inşaa ettiği muhteşem binalar halen görkemli bir biçimde ziyaretçileri büyülemektedir.

Trinidad’da görülmesi gereken diğer yerler

Trinidad’da Gezilecek Yerler-1

Casa Templo de Santeria Yemaya, Topes de Collantes, Museo Romentico, Maqueta de Trinidad.

Museo Histórico Municipal

518 Eki 2016Gezilecek Yerler

Museo Histórico Municipal

Belediye Tarih Müzesi, Casa Cantero adı verilen eski bir şeker plantasyoncusunun villasında kurulmuş şehrin tarihine odaklanan bir müzedir. Plaza Mayor’un hemen civarında bulunan müzenin binası 1827-1830 yılları arasında inşa edilmiş ve dönemin tüm mimari özelliklerini taşımaktadır. Saat sabah 11’de tur minibüsleri yamaşmaya başladığındna daha erken saatte gezmenizi öneririz.

-

Iglesia Parroquial de la Santísima Trinidad

118 Eki 2016Gezilecek Yerler

Iglesia Parroquial de la Santísima Trinidad

Plaza Mayor’un kuzeydoğusunda yer alan bu kilisenin muhteşem fasadı, Trinidad’a dair pek çok kartpostalın da yüzünü süslemektedir. Bina için şehrin alameti farikası demek yanlış olmaz. 1892 yılında bir fırtınada yıkıldığı için yeniden yapılan kilise turistleri büyülemektedir.

-

Museo de Arquitectura Trinitaria

718 Eki 2016Gezilecek Yerler

Museo de Arquitectura Trinitaria

Plaza Mayor’un güneydoğu köşesinde bulunan bu müze şehrin 18. ve19. yüzyıla ait aristokratik ev mimarisi geleneğini belgeler. 1738 ve 1785 yapılıp 1819 yılında birleştirilen iki evin içinde yer almaktadır.

-

Plaza Mayor

218 Eki 2016Gezilecek Yerler

Plaza Mayor

Trinidad’ın huzur dolu bu en merkezi meydanı şehirde görülebilecek tarihi güzelliklerin de tamamının etrafında konuşlandığı bir alandır. Şehri gezmeye buradan başlamanız tavsiye edilmektedir.

-

Trinidad ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-