Google+

Arama formu

Belfast Mutfağı

Belfast Mutfağı

İrlanda mutfağının kalbinde et yatar. Kuzu ve domuz etinin çokça tüketildiği İrlanda’da patates ve lahana da çokça tüketilir. Tuz ve karabiberin vazgeçilmez baharatlar olduğun ülkenin Belfast’ı da kapsayan kuzey bölgesinde deniz mahsulleri de çokça tüketilir.

Popüler restoranlar

Grapevine: Uygun fiyatları ve ev yapımı lezzetli yiyecekleriyle Katedral Meydanı’nda bulunan bu kafe akşam saat 21:00’a kadar açıktır. Fırınlanmış patates, bamya, balık türlüsü, yahni ve günün spesiyalinin en popüler yemekler arasında olduğu kafede porsiyonlar oldukça büyüktür.

Apartment: Belfast’ın en tarz caddesi City Hall’dadır. Sabah, öğlen ve akşam mönüsüne sahip olan restorana sabah giderseniz kruvasanlarının tadına mutlaka bakın. Kokteylleriyle meşhur mekan en orijinal karışımlara sahiptir. Ayrıca Belfast’ın en iyi DJ’lerinin performanslarını burada dinleyebilirsiniz.

The King’s Head: Belfast’ın lüks restoranlarından olan bu mekânda geleneksel karakter taze yemeklerle birleşmiştir. 120 kişi ağırlama kapasitesine sahip restoran gastronomik barı ve bira bahçesiyle de zengin tatlar sunar.

Belfast Mutfağı-1

Belfast şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz TSA Adelaide Avenue, The Adelaide, Oakleigh Homestay güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Clydesdale Shepherds hut, Studio, Melrose Townhouse. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz The Culloden Estate and Spa, The Crescent Townhouse, Tara Lodge gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz The Gregory, Belfast City Backpackers, Lagan Backpackers tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Belfast aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Crown Liquor Saloon: Kuzey İrlanda’nın en güzel barı seçilen mekân Viktoryen dönemden kalma mimarisi, loş atmosferi ve ahşap panelli kapılarıyla sadece “akşamüstü bir şeyler içmek”ten fazlasını vadetmektedir.

Diğer restoranlar: Darcy’s Restoran, Lee Garden, Scalini, Cayenne Restoran, Alden Restoran, Shu.

Bahşiş

Geleneksel olarak bahşişin zorunlu olarak görülmediği ülkede yine de bahşiş bırakmak isterseniz yaygın bahşiş miktarı %10’un üzerindedir. Eğer servisten menün kalmazsanız bahşiş bırakmadan mekândan ayrılmanız normal karşılanır.


Belfast Turları