Google+

Arama formu

Luang Prabang’da Alışveriş

Luang Prabang’da alışveriş için şehrin merkezine gitmeniz yeterli olacaktır. Bu bölgede neredeyse her sokakta karşınıza dükkânlar ya da stantlar çıkacak. Laos halkının en gurur duyduğu özelliklerinden biri elişi ürünlerdir. Ahşap oymacılığı ile hazırlanan dekorasyon objeleri, takılar, yöresel desenli kıyafetler, battaniyeler seçilebilecek hediyeler arasındadır.

Laos’un en önemli ürünlerinden biri de kahvedir. Ne yazık ki çok fazla ihraç edilmiyor olsa da, eğer Laos’u ziyaret edecekseniz mutlaka kahvelerini denemeli ve yanınızda da getirmelisiniz. Lao Mountain, Sinouk Coffee ya da Dao Heung gibi yerel markaları deneyebilirsiniz.

Wat Phousi yakınındaki Dara Pazarı, eskiden daha çok elektronik eşyaların ya da motor ürünlerin satıldığı bir yerdi. Ancak yapılan değişimle artık iyi bir turist noktası haline gelmiştir. Çok düzenli ve temiz bir hale getirilen pazarda artık ülkeye özgü tüm yöresel ürünleri bulmak mümkün. Luang Prabang’da Sisavangvong Caddesi’nin sonunda akşam 6 ile 9 arasındaysa Akşam Pazarı kuruluyor. Burada seramikten kıyafete kadar pek çok ürünü ve sokak lezzetlerini görebilirsiniz.