Google+

Arama formu

Vaduz Mutfağı

Vaduz Mutfağı

Vaduz şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Park-Hotel Sonnenhof, Residence Hotel, Penthouse Apartment in Vaduz. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hotel Gasthof Löwen, Hotel Vaduzerhof, Landhaus am Giessen gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Landhaus am Giessen, Hotel Vaduzerhof, Hotel Gasthof Löwen tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Vaduz aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Lihtenştayn mutfağında, Alman ve İsviçre etkileri görülmektedir. En meşhur yemekleri “Käsknöpfle mit Apfelmus", elmalı sosla servis edilen erimiş peynirli makarnadır. Bir diğer popüler yemek ise “Ribel" isimli mısır nişastası temelli bir yemektir ve genellikle süt, sütlü kahve ya da ekşi peynir ile servis edilir.

"Tatsch/Kratzete" isimli pankekleri de meşhurdur. Lihtenştayn 100’den fazla şaraphaneye sahiptir. Ülkede çok ciddi seviyelerde ve çok yüksek kalitede şarap üretimi yapılmaktadır. En meşhur şaraplar, yerel olarak yetiştirilen Pinot Noir ve Müller-Thurgau üzümlerinden yapılanlardır.

Popüler restoranlar

Old Castle Inn, Torkel, Adler Vaduz.

Bahşiş

Lihtenştayn’da eğer hizmetten memnun kaldıysanız toplam hesabın %10’unu bahşiş olarak bırakmanız uygun olacaktır.


Vaduz Turları