Google+

Arama formu

Kaunas'ta Gezilecek Yerler

Kaunas'ta Gezilecek Yerler

Kaunas turistlerin ilgisini çekebilecek birçok tarihi ve modern yapının yanı sıra doğal güzelliklere de sahiptir. Old Town olarak adlandırılan şehrin tarihi yapılarının yoğunlukta olduğu yerde 14. yüzyıldan kalma gotik ve barok mimarinin birçok eseri bulunur. Kaunas'ın merkezinde ise tarihi sinagoglardan çeşitli müzelere kadar gezilecek birçok yer vardır.

Görülmesi gereken diğer yerler

Kaunas şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Kaunas Private Rooms, Jesus' Room, namas güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Center studio hause, 50 pilkų atspalvių, Petro delux apartments. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apple Economy Hotel, KaunasInn Gold, Donelaičio 42 gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Motel Laurita, The Monk's Bunk Kaunas, Sports Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kaunas aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Belediye Meydanı, Balmumu Eritme Fırını, Kaunas Bazilikası, Kaunas Tıp ve Eczacılık Müzesi, St. Francis Xavier Kilisesi, Vytautas' Köprüsü, Kutsal Üçlü Kilisesi, Perkunas Evi, Tarihi Başkanlık Sarayı

Kaunas Kalesi

Kaunas Kalesi

Kentteki en eski yapı olan kale 14. yüzyılın ortalarında inşa edilmiştir. Günümüzde kalenin yuvarlak kulesi sanat galerisi olarak kullanılmaktadır. Turizme açık olan bu yapı zaman zaman festivallere de ev sahipliği yapar. Ayrıca kalenin içinde eski araç gereçler, kılıçlar ve dini semboller sergilenir.

Kaunas Belediye Sarayı

http://www.miestai.net/forumas/picture.php?albumid=59&pictureid=6577

İhtişamlı yapısıyla göze çarpan Kaunas Belediye Sarayı 16. yüzyılın ortalarında yani kent henüz tüccarlar şehriyken inşa edilmiştir. Halk arasında “beyaz kuğu” denilen saray, Rönesans mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. 1836 yılında yeniden inşa edilen yapı bir süre Rus Çarlığı tarafından kullanılmıştır. Eski Kaunas'a ait müze koleksiyonu barındıran bu tarihi yapı salı gününden pazar gününe kadar 11.00 ve 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

İletişim Tarihi Müzesi

İletişim Tarihi Müzesi

İletişim tarihinin en eski örneklerini görebileceğiniz bu müzede eski telgraf cihazlarını veya bronz eritme fırınları kalıntılarını inceleyebilirsiniz. 19. yüzyılda posta istasyonu olarak kullanılan müzenin ziyaret saatleri çarşamba gününden pazar gününe kadar 10.00 ve 18.00 saatleri arasındadır. Giriş ücreti ise yetişkinler için 2 Euro, çocuklar için 1 Euro'dur.

Litvanya Hayvanat Bahçesi

Litvanya Hayvanat Bahçesi

11 bölümden oluşan Litvanya Hayvanat Bahçesi Azuolynas Park içine kurulmuştur. Altı hayvan sınıfının incelenebildiği bu hayvanat bahçesinde çocuklar için at binme hizmeti de verilmekte. Ziyaretçiler için at arabası turlarının da düzenlendiği doğal yaşam parkının çalışma saatleri 09.00-19.00'dur. Yetişkinler için giriş ücreti 2 Euro iken çocuklar ve öğrenciler için 1.5 Euro'dur.

Napolyon Evi

http://1.bp.blogspot.com/-OuNV2qW4dd0/T70GI9n_TdI/AAAAAAAAAE0/sTvOYYK9G3...

1800'lü yıllarda Fransızlar'ın Rusya'yı işgali sırasında Napolyon'un askerleri Kaunas'ı talan etmişlerdir. Napolyon ise işgal sırasında 16. yüzyılda yapılan bu tuğla evde kalmıştır. Sonraları restore edilen bina Litvanya mimari tarzını yansıtan nadide eserlerden biridir.

Vytautas Büyük Savaş Müzesi

http://coldwarsites.net/wp-content/timthumb/timthumb.php?src=/wp-content...)

Günümüzle tarih öncesi çağların etkileşimini sergileyen müzede Orta Çağ'a ait zırh ve silah koleksiyonu bulunmaktadır. Tarihi değer taşıyan mızraklar ve kalkanların yanı sıra yakın dönem teknolojik savaş malzemelerinin de turistlere açık olduğu müzenin ziyaret

saatleri salı ve pazar günleri arası 11.00-17.30'dur.