Budapeşte’de Gece Hayatı

Budapeşte’nin her dönemi gece hayatı çok hareketli ve canlıdır. Şehir lazer gösterileri, ışık şovları ve birbirinden popüler kulüpleri ve konser alanları ile ziyaretçilerine mükemmel bir eğlence imkanı sunuyor. Her hafta değişen konseptleri, yiyecek seçenekleri ile her gittiğinizde farklı bir konseptle karşılaşabilirsiniz.

Tuna Nehri üzerinde Buda ve Pest’in güzel manzarasını izlerken tekne partisi ile eğlenmek en iyi seçeneklerden biri olabilir. Popüler müziklerin hakim olduğu tekne partileri, uygun fiyatları ile turistlerin ilgini çekmektedir. Tekne turunun fiyatı ise kişi başı yaklaşık 16 Euro’dur

Özellikle genç kesim arasında popüler olan, canlı ve çok çeşitli alkol menusu ile Fröccsterasz, görülmesi gereken barların başında gelmektedir. Büyük terası, lezzetli yemekleri ve sıcak ambiyansıyla her dönem turistlerin ve yerlilerin ilgisini çekmektedir. Barı kışın ziyaret ederseniz de gelişmiş ısıtma sistemi ile açık alanda eğlencenize aralıksız devam edebilirsiniz. Ünlü Erzsebet Meydanı’nın otantik esintisini de hissedebileceğiniz barda fiyatlar orta seviyededir.

Budapeşte’nin en iyi gece kulüplerinden biri olan Akvarium ise şehrin sanat, müzik ve mükemmel gece hayatı için çok iyi bir buluşma noktasıdır. Kulübün en çekici özelliklerinden biri de mekanda büyük bir açık havuzun olmasıdır. Canlı konserler, sergiler, özel dans etkinliklerinin bulunduğu kulüp açık hava ortamı ve mükemmel ses sitemi ile adeta eğlencenin merkezidir. Gece boyunca yemek servisinin de olduğu Akvarium’da fiyatlar orta seviyededir.

Budapeşte’ye dair her şeyi görmek istiyorsanız TÜTÜ Budapeşte’yi kesinlikle görmeniz gerekmektedir. Çok kültürlü olan şehrin havasını içinde barındıra TÜTÜ, gece kulübü tiyatrosu, dans evi, müzikleri, ses sistemi ile oldukça hareketli ve farklı bir eğlence vadetmektedir. Dünyaca ünlü müzisyenlerin görkemli konserlerine sahne olan, her zaman dopdolu olan kulüp Szımpla, konuklarından da tam not almıştır. İç mekan tasarımı, post-modern kültürü yansıtan yapısı ile Budapeşte’nin ilkleri arasında yer almaktadır. Büyük bir açık alana sahip olan mekanı, alternatif müziklerin hakim olduğu Corvinteto’da eğlenmek de seçenekler arasındadır. Akşamüstü başlayan eğlence gecenin ilerleyen saatlerinde dans pistinin hareketlenmesi ile kendini göstermektedir. Hafta sonları asla boş kalmayan kulüp Ötkert’de akşam 11’de giriş için kuyruğa girmek gerekmektedir. Partinin başlaması biraz uzun sürse de içerde eğlenceye devam edilebilmektedir.

Klasik müziği ya da operayı sevenler için de Budapeşte yine doğru bir tercih olacaktır. Tarihi ve görkemli taş binası ile Devlet Operası kesinlikle görülmeye değerdir. Fiyatları ise 16 – 24 Euro arasındadır.

Termal havuzları ile Budapeşte’nin son yıllarda en popüler mekanlarından olan Lukacs Bath, şubat ayından Mayıs’a kadar hizmet vermektedir. Büyük bir barı olan Lukacs’da jakuzi ve büyük havuzda da içki içip eğlencelinin dozunu artırabilirsiniz.

Tüm bunların dışında bazı mekanlar turistlere fatura kısmında sorun çıkarabilmektedir. Mekanları seçmeden önce uyarılar olup olmadığını bakmak tatsız sonuçlara maruz kalmamak için iyi olacaktır.