Google+

Arama formu

Ohri'ye Ne Zaman Gidilir?

Ohri şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Room Center, House Kostoski, madox güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Chanovi apartments, Talec Guests House, Apartment LAVO. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Vila SiVa, Villa Kliment, City Inn Beach Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Villa Ohrid Anastasia, Hostel Valentin, Point Hostel Ohrid tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Ohri aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

İstanbul’dan uçakla 1 saat 24 dakika içersinde şehre varmanız mümkündür fakat İstanbul’dan Ohri Havaalanı’na düzenli uçuşlar bulunmadığından karayolu seçeneğine ait bilgiler verilecektir.


Ohri Turları

İstanbul ile Ohri arasındaki mesafe 877 km.'dir bu yolu araçla geze geze gidebilirsiniz. Şehre gidiş yaklaşık 9 saat 40 dakika kadar sürmektedir. Gidiş için en iyi seçenek ise Üsküp, Tiran veya Bitola’ya uçakla giderek oradan otobüs yolculuğu ile Ohrid’e geçmektir. Üsküp’ten 3 saatlik bir otobüs yolculuğuyla 121 kilometre giderek şehre ulaşılabilirken Bitola’dan 46 kilometrelik yol 1 saat kadar sürmektedir. Tiran’dan ise 135 kmlik bir mesafe katederek 2 saat içerisinde şehre varabilirsiniz.