Google+

Saravak

Saravak - : - / -
--℃
1 MYR=0.00
Type G250V13 A
 • Ocaweather-icon26℃
 • Şubweather-icon26℃
 • Marweather-icon27℃
 • Nisweather-icon27℃
 • Mayweather-icon27℃
 • Hazweather-icon27℃
 • Temweather-icon27℃
 • Ağuweather-icon27℃
 • Eylweather-icon27℃
 • Ekiweather-icon27℃
 • Kasweather-icon27℃
 • Araweather-icon26℃
Genel Bilgiler / Rehber

Sarawak, Borneo adasının kuzeybatısında yer alır. "Bumi Kenyalang" yani "Boynuzgagalar Ülkesi" olarak bilinir. Malezya'yı meydana getiren 14 federe devletten en büyüğüdür. İdari başkenti, 658.562 kişilik bir nüfusa sahip olan Kuchingi'dir. Başlıca şehirleri ve kasabaları 269.380 nüfuslu Miri, 209,616 nüfuslu Sibu ve 189.695 nüfuslu Bintulu’dur. 2010 yılındaki son nüfus sayımına göre devlet nüfusu 2.420.009 olarak belirlenmişti.

Malezya'da etnik çeşitlilik tüm bölgelerde çok fazla olmasına rağmen Sarawak'ta bu durum daha çok göze çarpmaktadır. Halkın %26'sı Çinli, %21'i Malezyalı, geri kalan nüfus ise oldukça çeşitlidir.

Sarawak'ta din de çeşitlilik göstermektedir. Nüfusun %44'ü Hristiyan, %30'u Müslüman ve %14'ü Budist'tir.

Sarawak'ta yer alan şehirler; Bintulu, Kuching, Belaga, Miri, Sibu, Sarikei, Sri Aman, Mukah, Kapit, Bintangor ve Siminjan şehirleridir.

Sarawak bölgesinin en önemli ekonomik kaynağı olan turizm son yıllarda büyük ivme kazanmıştır. 2012 yılında Sarawak 4 milyon turist ağırlamıştır. Bu bölgede pek çok doğa parkı da yer almaktadır. Bunlar arasında en önemlileri Bako Doğa Parkı ve Gunung Mulu Doğa Parkı'dır. Kuching şehri ve Gunung Mulu Doğa Parkı bölgedeki en popüler destinasyonlardır. Yapılan en önemli etkinlik ise Yağmur Ormanları Müzik Festivali'dir.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

Saravak lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın!. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Saravak aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Saravak pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Sehir Merkezine En Yakın Saravak Otelleri booking-logo

En Uygun Fiyatlı Saravak Otelleri booking-logo

Sizin İçin Seçtiğimiz Saravak Otelleri booking-logo

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Saravak Otelleri booking-logo

Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

Şu anda bu terim ile sınıflandırılmış bir içerik yok.