Google+

Arama formu

Mdina & Rabat

 • Yerel Saat
  - : - / -
 • Kur Farkı
  1 EUR=0.00
 • Priz Tipi
  Type G250V - 13 A
 • Hava Durumu
  --℃
 • Yıllık Ortalama Sıcaklık
  Oca 12.2℃
  Şub 12.8℃
  Mar 13.9℃
  Nis 16.1℃
  May 18.9℃
  Haz 22.8℃
  Tem 26.1℃
  Ağu 27.2℃
  Eyl 23.9℃
  Eki 21.1℃
  Kas 17.2℃
  Ara 13.9℃
Genel Bilgiler / Rehber

Mdina, Malta’nın eski başkentidir. Mdina, Malta’nın merkezindeki bir tepe üzerinde yer alan, bir Ortaçağ duvarı görünümlü bir şehirdir. Bu kent yerliler ve ziyaretçileri tarafından “Sessiz Şehir” olarak isimlendirilmektedir. Bu kent günümüzde de Ortaçağ'dan kalma surlarla çevrilidir ve nüfusu ise sadece 306’dır. Tarih boyunca Mdina’da ilk hâkimiyet kuranlar Fenikeliler olmuştur. Milattan Önce 700 yılında, burayı ilk olarak yine Fenikeliler iskân etmişlerdir. Fenikeliler döneminde ismi Maleth idi.

Bu bölge adanın en yüksek noktalarından bir tanesi olduğu için, stratejik anlamda oldukça büyük önem arz eden bir şehirdi. İlerleyen zaman içerisinde, Mdina kentinin mimarisi oldukça değişmiştir. Şehirde çok sayıda saray inşa edilmiştir. Ancak bu sarayların birçoğu günümüzde özel mülkiyet olarak kullanılmaktadır.

Nüfus : 306
İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

Mdina & Rabat lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Melitte, The Xara Palace Relais & Chateaux, Valley View Villa Retreat l/o Mdina. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Luxury Guard Tower, Point de vue gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Mdina & Rabat aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Mdina & Rabat pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Sehir Merkezine En Yakın Mdina & Rabat Otelleri booking-logo
En Uygun Fiyatlı Mdina & Rabat Otelleri booking-logo
Sizin İçin Seçtiğimiz Mdina & Rabat Otelleri booking-logo
Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Mdina & Rabat Otelleri booking-logo
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler