Google+

Majuro

Majuro - : - / -
--℃
1 USD=0.00
Type F250V16 A
 • Ocaweather-icon27.2℃
 • Şubweather-icon27.4℃
 • Marweather-icon0℃
 • Nisweather-icon27.4℃
 • Mayweather-icon27.5℃
 • Hazweather-icon27.4℃
 • Temweather-icon27.4℃
 • Ağuweather-icon27.6℃
 • Eylweather-icon27.6℃
 • Ekiweather-icon27.6℃
 • Kasweather-icon27.5℃
 • Araweather-icon27.3℃
Genel Bilgiler / Rehber

64 tane adanın üzerine inşa edilmiş olan Majuro kenti, Marshall Adaları'nın başkentidir. Şehirde bir liman ve bir de uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Majuro mercan adasının toprak yüzölçümü sadece 9,7 km² 'dir. Etrafında 295 km²'lik büyüklüğünde bir deniz kulağı bulunur. O nedenle çok fazla dalgaya maruz kalmamaktadır. Balık tutma sporu ve dalgıçlık en popüler sporlarıdır.

Nüfus : 25.400
İklim / Hava Durumu

Tropikal bir iklim vardır. Kasım - Mayıs ayları arası yağmurlu dönemdir. Diğer aylarda ise daha kuru bir hava vardır.

Nasıl Gidilir?

United Airlines ile aktarmalı olarak gidilebilmektedir.

Majuro Turları
Ne Zaman Gidilir?

Her mevsim gidilebilir, Kasım-Mayıs arasındaki yağışlı dönem göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak tropikal fırtına ve kasırga görünmediğinden seyahate engel değildir.

Nerede Kalınır?

Majuro lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Marshall Islands Resort. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Majuro aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Majuro pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Sehir Merkezine En Yakın Majuro Otelleri booking-logo

En Uygun Fiyatlı Majuro Otelleri booking-logo

Sizin İçin Seçtiğimiz Majuro Otelleri booking-logo

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Majuro Otelleri booking-logo

Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?

Ülkenin mutfağı çok zengin değildir. Çeşitli dünya mutfaklarından etkilenerek meydana gelmiştir. Temel besin kaynağı balık ve pirinçtir. Burada tavada birkaç dakikada pişirilen çeşnili orkinos dilimleri denemeye değer bir lezzettir. Ayrıca kabuklu deniz ürünleri de bolca tüketilmektedir. Ancak son yıllarda gelişen hayvancılık sektörü sayesinde domuz eti ve tavuk eti tüketimi de artmaktadır. Ayrıca Hindistan Cevizi de hem besin kaynağı, hem de baharat olarak ülkenin yemek kültüründe önemli bir rol oynar.

Önemli Yerler / Gezilecek Yerler

Mieco Beach Yacht Club, Laura Beach Park, Alele Museum, Peace Park Memorial, 1918 Typhoon Monumen, The Aquarium, Kalalen Pass, Bokolap and Aneko Islands

Ne Yapılır?

Dünyanın her köşesinden gezginler, kentin güzelliğini çıkarmak için bu egzotik adaya gelmektedir. Plajlarda saatlerce vakit geçirebilirsiniz. Akvaryum’da gezebilir, çeşitli sualtı dalış turlarına da katılabilirsiniz. Ayrıca sandal turlarıyla kıyıları gezebilir veya balık tutabilirsiniz.

Gece Hayatı / Bar / Eğlence

Majuro’nun oldukça popüler, hareketli bir gece hayatı vardır. Çok sayıda gece kulübü, bar ve disko bulunmaktadır. Ayrıca bazı gece kulüpleri ve otel barlarında çeşitli parti ve dans geceleri düzenlenmektedir.

Alışveriş / Ne Alınır?

Majuro’da alışveriş oldukça eğlencelidir. Çünkü yerel pazarlar oldukça renklidir. Bu yerel pazarlarda model kanolar, kolyeler, çantalar, örgü paspaslar, yelpazeler ve sepetler gibi bir çok hediyelik eşya seçeneğini bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca ülkenin el işlerindeki ustalığı ve ünü, adının ününü aşmıştır.

Festival / Fuar
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Ülkede az sayıda bulunan ATMlerin hepsi Majuro'dadır. Ancak ATMlerde de her zaman para bulunmamaktadır. Her yerde kredi kartı kullanılamadığından nakit sıkıntısı çekmemek için gerekli önlemleri almanız gerekmektedir. İkinci Dünya Savaşı sırasında, 30 Ocak 1944 tarihinde Japon kontrolü altında olan Majuro, Amerika Birleşik Devletleri tarafından bombalanmış ardından tekrar yapılandırılmıştır.