Google+

Arama formu

Merida’da Alışveriş

Merida şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Casa "La Huerta", Casa XunanKab, LA CASA DE PABLO güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Casa Tavera, The Diplomat Boutique Hotel, Casa Dos Lirios (A Boutique Bed and Breakfast). Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Siesta Fiesta Hostel, Casa Pistache L.A., Hotel Marionetas gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Rosa Mexicano Hostal, Hostal Real San Juan, Hostal Casa Fernanda tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Merida aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Nereye giderseniz gidin Merida’da karşınıza sürekli hamak satanlar çıkacaktır. Çünkü bu şehirde Meksika şapkasından bile daha çok hamak üretiliyor ve satılıyor. Hem mağazalarda hem de sokak satıcılarında bulabileceğiniz hamaklar ilginizi çekerse mutlaka pazarlık yapın çünkü fiyat, kalite aynı bile olsa her yerde değişiyor. Merida’da alabileceğiniz ikinci önemli ürün tabii ki Meksika’ya özgü hasır şapkalar. Bir de o şık Panama şapkalarından da görmek mümkündür.

Bunlar dışında Merida’da, pek çok el yapımı ürün bulunuyor. Seramik ya da topraktan yapılmış objeler, işlenmiş ağaç hediyelikler ve renkli takılar ilgi çekici. Artesanias Bazar García Rejón, El Paseo Montejo, El Zocalo ya da Alma Mexicana, alışveriş yapabileceğiniz yerlerden öne çıkan isimlerdir.

Merida Turları