Google+

Merida’da Gezilecek Yerler

23718 Ağu 2016Lokasyon Detay

Merida’da Gezilecek Yerler

1540’lara dayanan tarihi, kolonyal özellikle gösteren mimari yapısı, müzeleri, sanat galerileri ya da yerel pazarlarıyla dikkat çeken Merida’da gezilebilecek çokça adres mevcuttur.

Görülmesi gereken diğer yerler: Chichén Itzá, Uxmal, Cenotes, Progreso Limanı.

Merida lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Casa Tolok, Casa Esparta, Casa Santa Lucía. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Hostal Trotamundos, Wyndham Merida gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Guest house La Casa del Quetzal, Hotel del Gobernador, Casa de dos Tortugas otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Merida aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Merida şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Uxmal ve Kabah'a Tam Gün Arkeolojik Tur (33.67 €), Chichen Itza Tam Gün Tour & Cancun Bırak-off: Merida (105.34 €), Merida: Uxmal Arkeolojik Tur Gece Paketi (128.65 €), Merida'dan Celestun Biyosfer Rezervini Vist Edin (44.9 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Gran Museo del Mundo Maya

1718 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Gran Museo del Mundo Maya

Maya kültürünü derinlemesine öğrenebileceğiniz bu müzede 1100 adetten fazla eser sergileniyor. İçi kadar, müzenin dışı da oldukça ilgi çekici. Hava karardığı zaman dışarıda, yine bu kültüre özel bir ışık ve ses gösterisi yapılıyor.

-

Plaza Grande

2218 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Plaza Grande

Hem yerlilerin hem de turistlerin buluşma noktası Plaza Grande aynı zamanda da şehrin tarihi kısmının da merkezidir. Eğer yurtdışına gittiğinizde yerel halkı gözlemlemeyi seviyorsanız, Plaza Grande’deki parkta oturarak tüm gün bunu yapabilirsiniz. Meydanın bir yanında Büyük Katedral, bir yanında çağdaş sanat müzesi, bir yanında Casa de Montejo, diğer yanında ise görkemli saat kulesiyle eski belediye binası yer alıyor.

-

Casa de Montejo

4318 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Casa de Montejo

Şimdilerde bir banka olan ve geçici sergiler yapan bir müzeye ev sahipliği yapan Casa de Montejo, 1549 tarihli önemli bir yapıdır. İlk zamanlarında askerler tarafından kullanılan evde, sonraları 1970’lere kadar Montejo ailesinin üyeleri yaşamıştır. Kolonyal mimarinin en belirgin özelliklerini taşıyan yapının hem dışı hem de içi görülmeye değerdir.

-

Katedral

1018 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Katedral

1561 yılında başlanıp 1598 yılında bitirilen Katedral, şehrin tarihi merkezinde ihtişamlı bir görüntü sunuyor. Ön cephesinde Rönesans etkilerinin görüldüğü mimari yapısının kimi noktalarında Barok özellikler dikkat çekiyor.

-

El Paseo Montejo

2918 Ağu 2016Gezilecek Yerler

El Paseo Montejo

Çevresi ağaçlarla süslü uzun bir cadde olan El Paseo Montejo aydınlık ya da karanlık saatlerde farklı deneyimler sunuyor. Gündüz saatlerinde yürürken caddeyi çevreleyen binaların mimarisi göz dolduruyor. Akşam saatlerinde ise canlı mekânlarıyla farklı duygular uyandırıyor.

-

Merida ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-