Google+

Arama formu

Yucatan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yucatan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Meksika’nın güneydoğusunda yer alan Yucatan bölgesinin, Meksika Körfezi’ne de kıyısı vardır. Başkenti, rengârenk tarihi binaları ve temizliğiyle adını duyuran Merida’dır. Burası temizliğinden dolayı “Beyaz Şehir” olarak da anılır.

Bölgede yer alan müzeler, sanat galerileri, kolonyal mimari örnekleri, şık restoranlar, her zevke hitap eden mağazalar, kültürel etkinlikler, festivaller, plajlar, doğal güzellikler ve tarihi kalıntılar yıl boyunca hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağıdır.

Yucatan Hakkında Bilinmesi Gerekenler-1

Bölge nüfusunun çoğunluğunu oluşturan Maya halkının, geleneklerini hâlâ yaşatıyor olması da bu bölgeyi ilginç kılan özelliklerden bir başkasıdır. Bu nadide gelenekleri konuşulan dillerde, yöresel kıyafetlerde, festivallerde, hazırlanan yemeklerde ya da müziklerde hissetmek mümkündür.

Yucatan’da tropikal iklim görülmektedir. Yıl boyunca ortalama sıcaklıklar 25-30 derece arasındadır. Bölgenin ziyaret için en yüksek sezonu yağışların olmadığı, havanın daha sıcak ve keyif verici olduğu Aralık-Nisan ayları arasıdır. Mayıs-Ekim ayları arasında bol yağış ve fırtına görülür.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=lAwT57sBKS4