Google+

Arama formu

Dahab Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dahab Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mısır’ın güneydoğusunda Sina Yarımadası’nda yer alan Dahab, Sharm şehrinin 80 kilometre kuzeydoğusundadır. Önceleri kendi halinde bir balıkçı kasabası olan Dahab, şimdilerde dünyanın en popüler dalış ve rüzgâr sörfü merkezlerinden biridir.

Her yıl dünyanın dört bir yanından turistler buraya deniz tatili ve spor yapmak için gelmektedir. “Dünyanın en tehlikeli dalış alanı” olarak bilinen “Blue Hole-Mavi Delik” de burada yer almaktadır. 110 metre derinliğinde ve 65 metre çapında olan bu alan, dalış meraklıları için heyecan veriri bir noktadır.

Mısır’ın genelinde olduğu gibi, sıcak çöl iklimine sahip olan Dahab’da özellikle yaz ayları oldukça sıcak geçmektedir. Kimi zaman bu sıcaklık 40 dereceye yaklaşabiliyor. Kış aylarında gündüzler sıcak geçerken akşamları daha ılıman bir hava yaşanıyor. En düşük sıcaklık ortalama 10 derece oluyor.

Eğer Dahab’a kite sörf ya da rüzgâr sörfü için gidecekseniz en uygun dönem haziran-ekim arasıdır. Bu sporları yapmak için uygun rüzgâr mevcuttur. Eğer tercihiniz dalış ise mart-ekim arasındaki dönem en uygun zamandır. Dağ tırmanışları içinse yılın her dönemi uygundur. Eğer çölde dolaşmayı planlıyorsanız, tabii ki yaz ayları yanlış tercih olacaktır. mart-haziran ayları arasında gitmeniz önerilir.

Tanıtım videosu: https://vimeo.com/189524585