Google+

Arama formu

Hurgada Mutfağı

Hurgada Mutfağı
 

Hurgada, Kızıldeniz'in deyim yerindeyse tüm nimetlerinden yararlanan bir şehir. Kızıldeniz'in tertemiz suları ve güneşi ile yaz tatili için mükemmel bir seçenek olan şehir, bu sulardan çıkan çeşit çeşit balık ve farklı deniz ürünü ile de tam bir lezzet şehri oluyor. Deniz ürünlerinin yanında Arap ve Mısır kültürüne özgü yerel yiyecek ve içeceklerle dünya mutfağından en güzel lezzetleri de şehirde bulmak oldukça kolay. Zor olan ise gittikçe gelişen ve popülerleşen Hurgada'da birbirinden farklı konseptli restoran ve kafeler arasından seçim yapmanız olacaktır.

The Lodge Restaurant, Marina Bulvarı’nda bulunur ve şehrin en popüler ve lezzetli restoranlarından biridir. Lodge’da dünya mutfağının kaliteli yiyeceklerinin yanında restorantın özel odun ateşi fırınından çıkan balık ve et yemeklerini tadabilirsiniz. Menüde vejetaryanlar için de birçok seçenek bulunuyor. Ayrıca yerel sanatçıların canlı performansları ve farklı konseptli geceler ile yemeğinize eğlence katmanız da mümkün.

Bordiehn’s Villa Kunterbunt, Mısır’a özgü atmosferin en şık ve klasik halini yaşayabileceğiniz restoranlardan biri. Doğuya özgü yiyeceklerin yanısıra Avrupa’ya ait lezzetleri de tadabilirsiniz. Deve biftek, Camouneya, kimyon ve oryantal baharatlarla harmanlanmış Mısır bifteği denemeniz gereken lezzetler arasındadır. Ayrıca hafta içerisinde yerel artistlerin canlı performansları, ateş şovları ve akrobasi şovları gibi farklı aktiviteler düzenlenmektedir.

Retro Bar, şehrin en kaliteli spor barları biri olmasının yanında Amerikan tarzı hamburgerlerden, İtalyan makarnalarına ve sağlıklı salatalara kadar farklı lezzetler de sunuyor. Eğer kırmızı eti seviyorsanız Pazartesi günleri düzenlenen Steak Night’a katılabilir ve çok uygun fiyatlara etin tadına doyabilirsiniz.

Nubian Cafe & Restaurant, Mısır atmosferini yaşayabileceğiniz restoranlardan biridir. Marina’da bulunan restoranda lezzetli Mısır yemeklerini tadarken açık hava ve manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

El Mina, Kızıldeniz’in deniz ürünlerini tatmak için gidilecek doğru adreslerden. Restorantın menüsü deniz ürünleri konusunda oldukça geniş ve sipariş edeceğiniz her şey oldukça lezzetli olacaktır. Deniz ürünleri için tercih edilebilecek bir diğer mekan ise ünlü Fish Market’a oldukça yakında bulunan El-Halaka’dır. El-Halaka, keyifli tasarımı, geniş yiyecek seçenekleri ve lezzeti ile Hurgada’da yediğiniz unutulmaz yemeklerden biri olacaktır.

Gad, Mısır’ın en popüler fast-food restoranlarından. Mısır’a özgü ürünleri oldukça uygun fiyatlara yemek isterseniz mutlaka burayı ziyaret etmelisiniz. Falafelden kebap çeşitlerine menüde birçok seçenek bulunuyor. Sheraton Caddesi ve Ad-Dahar bölgesinde Gad’ın şubelerine rastlayabilirsiniz.