Google+

Arama formu

İskenderiye’de Gezilecek Yerler

İskenderiye’de Gezilecek Yerler

Tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan İskenderiye’de pek çok tarihi kalıntı mevcuttur.

İskenderiye’de diğer gezilecek yerler: Greko-Romen Müzesi, Güzel Sanatlar Müzesi, Royal Jewelry Museum, Ulusal Oşeanografi ve Balıkçılık Müzesi, Qaitbay Kalesi, Amfitiyatro, Attarine Camii, Bibliotheca Alexandrina yani İskenderiye Kütüphanesi, Corniche sahili, Montazah Kraliyet Bahçesi ve İskenderiye Stadyumu (diğer adıyla Harras El-Hedoud Stadyumu)

İskenderiye şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Chez Nagy güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Sicily Seaside Stay, Santorini Seaside Stay, Sporting Suite Studio. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartment at San Stefano Alexandria, شقة مفروشة للايجار, Mediterranean beach villa gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz 2 masged elfardos stret sidie bashr, house flat, Alkadi Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un İskenderiye aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Mustafa Kamel Mezarlığı

Mustafa Kamel Mezarlığı

Mısır’ın en önemli siyasi figürlerinden biri olan Mustafa Kamel’den adını alan Mustafa Kamel Mezarlığı, tarihi bir yer altı mezarlığı. Milattan önce 2. yüzyılda yapılan mezarlıkta 4 adet mezar bulunmaktadır.

Pompey'in Sütunu

Pompey'in Sütunu

Pompey’in Sütunu adlı tarihi eser, 25 metrelik bir granit sütun ve 297 yılında İmparator Diocletian’ın onuruna yapılmıştır.Şehrin erken Roma dönemine ait olan en dikkat çekici anıtlarından bir tanesidir.

Montazah Sarayı

Montazah Sarayı

1892 yılında Abbas Hilmi Paşa tarafından yaptırılmış olan Montazah Sarayı’nın haremlik kısmı alt katında kumarhane, üst katında ise tarihi kalıntıların sergilendiği bir müze olarak şu an hizmet vermektedir. Selamlık kısmı ise otel olmuş durumdadır.

İskenderiye Ulusal Müzesi

İskenderiye Ulusal Müzesi

Arkeolojik kalıntıların sergilendiği bu tarih müzesi, 31 Aralık 2003 tarihinde devlet başkanı Hüsnü Mübarek tarafından açılmıştır. Tariq Al-Horreya caddesinde İtalyan tarzı bir eski saray olan müze binası önceden ABD konsolosluğu olarak hizmet vermekteydi.