Google+

Arama formu

Luksor İçi Ulaşım

Luksor İçi Ulaşım

Luksor şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Meena Rooms, Amon Apartments güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Marhaba Guest House, Luxor Plaza House, Villa Sunrise. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Dahabyia Queen Tyi II, M/S Liberty - 04 & 07 Nights each Monday from Luxor - 03 Nights each Friday from Aswan, Mohamed Tours gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Grand Hotel, Bob Marley House Sherief Hotel Luxor, Al Salam Camp tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Luksor aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Luksor’da ulaşım için turistlerin en çok tercih ettiği yollardan biri bisiklet kiralamak. Özellikle havanın çok sıcak olmadığı günlerde şehri bisikletle gezmek keyif veriyor. Pek çok yerde bisiklet kiralanabilecek dükkanlar görmek mümkün.

Yerel halkın ulaşım için en çok tercih yöntem ise minibüsler. Çünkü en ucuz ulaşım şekli bu. Şehirde bolca taksi de mevcut. Bir diğer güzel yöntem ise şehir içinde karşılaşacağınız faytonları kullanmak olabilir.


Luksor Turları