Google+

Arama formu

Luksor’da Alışveriş

Luksor şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Meena Rooms, Amon Apartments güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Marhaba Guest House, Luxor Plaza House, Villa Sunrise. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Dahabyia Queen Tyi II, M/S Liberty - 04 & 07 Nights each Monday from Luxor - 03 Nights each Friday from Aswan, Mohamed Tours gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Grand Hotel, Bob Marley House Sherief Hotel Luxor, Al Salam Camp tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Luksor aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Luksor’da Batı’ya özgü lüks alışveriş merkezleri ya da mağazaları mevcut değil. Daha çok açık pazar yerlerinde yerel halkın yöresel ürünler sattığını göreceksiniz. Bu ürünler arasında oymacılık ve döküm ile yapılan Tanrı, kral ya da kraliçe heykel ya da bibloları, papirüs kağıdına çizimler mevcut. Ayrıca piramit ya da sfenks bibloları olduğu gibi, yöresel desenlerle süslenmiş yastık kılıfları, kilimler ve örtüler de yer alıyor.

Abd-El-Hameed Taha’da yer alan alışveriş alanı en çok tercih edilenlerden biri. Ayrıca Luksor Tapınağı yakınlarındaki pazar yeri de çok popüler. Alışveriş yapacak olmasanız da, içlerinde dolaşmak çok keyif verici olacaktır. Unutmayın, Luksor’da ya da Mısır genelinde alışveriş yaparken mutlaka pazarlık yapmalısınız.

Luksor Turları