Google+

Arama formu

Taba’da Gezilecek Yerler

Taba’da Gezilecek Yerler

Her ne kadar tarihi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olsa da, küçük bir şehir olan Taba’da çok fazla gezilecek yer bulunmamaktadır. Ama Zaman Kalesi ve Taba Tepeleri ya da 7 km uzağındaki Pharaoh Adası görülmeye değer.

Taba’da görülmesi gereken diğer yerler

Taba lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Sofitel Taba Heights, Miramar Resort Taba Heights, Hilton Taba Resort & Nelson Village. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Aquamarine Sun Flower Resort gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Taba aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Taba’da Gezilecek Yerler-1

Taba Tepeleri, sınır bölgesi, Kızıl Deniz sualtı dalışı.

Zaman Kalesi

Zaman Kalesi

Sina Yarımadası’nın batısında yer alan Zaman Kalesi, Akabe Körfezi’ne bakan müthiş bir manzaraya sahiptir. Kalenin kendisi dışında çevresinde yer alan plajlar da su altının bakirliği sebebiyle dalgıçların ilgisini çekmektedir. Aynı zamanda yöresel lezzetler ve deniz ürünleri sunan ünlü bir restoran da burada hizmet veriyor.

Pharaoh Adası ve Saladin Kalesi

Pharaoh Adası ve Saladin Kalesi

Taba’nın yaklaşık 7 kilometre güneyinde yer alan Pharaoh Adası, üzerindeki Salah ad-Din Kalesi ile dikkat çekmektedir.1115 yılında Haçlılar’ın inşa ettiği kale, 1170 yılında Saladin tarafından ele geçirildi.

Taba Müzesi

Taba Müzesi

Şehrin kendisi gibi küçük olan Taba Müzesi’nde Sina’nın güney bölgesinde yaşayan halkı anlatan yaklaşık 700 parça antik obje görmek mümkün. Sabah 9:00’da açılan müze, akşamüzeri 16:00’da kapanmaktadır.