Google+

 Bergen Festivaller

13316 Mar 2017Lokasyon Detay

 Bergen Festivaller
 

Eğer festival zamanında şehirdeyseniz, farklı etkinlikler ve renkli kostümlerle oluşan sıra dışı insan manzaralarıyla şehre tekrar aşık olabilirsiniz.

Bergen Müzik Festivali; Nisan ayının sonundan Mayıs ayının başlangıcına kadar sürer. Kasabanın her yerindeki ritmik müzik türlerinde bir dizi konser düzenlenir.

Bergen Uluslararası Film Festivali ya da kısaca BIFF; her yıl Ekim ayında düzenlenen bir haftalık film festivalidir.

Bergen Reggae Festivali ya da kısaca BRF; Haziran başında düzenlenen yıllık etkinliklerden.

Anayasa Günü Festivali; 17 Mayıs'ta şehirdeki şenliklerde sokaklardaki insanların sayısı ve ulusal kıyafetleriyle renkli görüntüleri sizi şaşırtabilir. Geçit töreni, spor turnuvaları, konserler gibi etkinliklerle şehirde bir parti ortamı oluşturulur.

Bergen Uluslararası Festivali (Festspillene); Mayıs ayının sonundan Haziran ayının başlangıcına kadar iki hafta içinde yaklaşık 160 etkinlik ile Kuzey ülkeleri türünün en büyük festivalidir. Festival; edebiyat, dans, tiyatro ve klasik müzik türünde farklı etkinlikler sunmaktadır.

Nattjazz; Kuzey Avrupa'nın en uzun caz festivalidir. Mayıs ayının sonundan, Haziran ayının başlangıcına kadar iki haftalık bir süreyi kapsar. Gece ve gündüz kesintisiz süren etkinliklerde, dünyaca ünlü caz ustaları şehirde ağırlanır.
 

Bergen ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-