Google+

Arama formu

 Bergen Festivaller

 Bergen Festivaller
 

Eğer festival zamanında şehirdeyseniz, farklı etkinlikler ve renkli kostümlerle oluşan sıra dışı insan manzaralarıyla şehre tekrar aşık olabilirsiniz.

Bergen Müzik Festivali; Nisan ayının sonundan Mayıs ayının başlangıcına kadar sürer. Kasabanın her yerindeki ritmik müzik türlerinde bir dizi konser düzenlenir.

Bergen Uluslararası Film Festivali ya da kısaca BIFF; her yıl Ekim ayında düzenlenen bir haftalık film festivalidir.

Bergen Reggae Festivali ya da kısaca BRF; Haziran başında düzenlenen yıllık etkinliklerden.

Anayasa Günü Festivali; 17 Mayıs'ta şehirdeki şenliklerde sokaklardaki insanların sayısı ve ulusal kıyafetleriyle renkli görüntüleri sizi şaşırtabilir. Geçit töreni, spor turnuvaları, konserler gibi etkinliklerle şehirde bir parti ortamı oluşturulur.

Bergen Uluslararası Festivali (Festspillene); Mayıs ayının sonundan Haziran ayının başlangıcına kadar iki hafta içinde yaklaşık 160 etkinlik ile Kuzey ülkeleri türünün en büyük festivalidir. Festival; edebiyat, dans, tiyatro ve klasik müzik türünde farklı etkinlikler sunmaktadır.

Nattjazz; Kuzey Avrupa'nın en uzun caz festivalidir. Mayıs ayının sonundan, Haziran ayının başlangıcına kadar iki haftalık bir süreyi kapsar. Gece ve gündüz kesintisiz süren etkinliklerde, dünyaca ünlü caz ustaları şehirde ağırlanır.