Google+

Arama formu

Norveç Mutfağı

Norveç Mutfağı
hurriyetkadin.net

Tromso şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Homestay in Tromso, Rooms 10 min from sentrum, Sleep In güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Nordic Host Luxury Apts. – Vestregata 72, Heart of Tromsø, Tromsø City Apartments. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Amazing Arctic Rooms REKTOR, Amazing Arctic Rooms HAGE, Tromsø Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tromso Activities Hostel, Beijing home, Amazing Arctic Rooms HAGE tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Tromso aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Tromso tam anlamıyla bir deniz ürünleri şehridir.  Şehrin ana caddeleri üzerinde çok kaliteli deniz ürünleri restoranları ile doludur. Burada servis edilen taze yiyecekler oldukça tatmin edici lezzette olmaktadır. Özellikle kış aylarında artan deniz ürünleri ile menü dahada zenginleşmektedir.

Norveç’te genel oalrak gıdalar ucuz olmasına rağmen Tromso nispeten daha pahalıdır. Genellikle özel ve sezon dışı menüler, sezon ürünlerine göre biraz daha pahalı olmaktadır. Bunun yanında Tromso’da vejeteryan restoran bulmak biraz zor olabilmektedir. Genellikle şehir merkezi ve kasabalarında birkaç vejeteryan restoran bulunabilmektedir. Buralarda vegan, vejeteryan ve Hündulara özel menüler bulunmaktadır.

Popüler Restoranlar

 
BAHŞİŞ- Ülke genelinde bahşiş, kültürü pek yoktur. İsteğinize göre küçük bir miktar bahşiş bırakabilirsiniz.


Tromso Turları