Google+

Arama formu

Bahreyn Mutfağı

Bahreyn Mutfağı

Orta Doğu mutfağının karakteristik özelliklerini taşıyan Bahreyn, seçilebilecek sayısız restoranın bulunduğu etkileyici bir yemek mekanına sahiptir. Ana yemek alanı Adliya'dır. Adliya'da, Coco ve en ünlüler arasında Lilou's ile sayısız kafe arasında seçiminizi yapabilirsiniz. Şöhretli restoranlar daha çok Zoe'nin ve Blok 338'in olduğu bölgededir.

Bahreyn'deki restoranlar, süslü restoranlardan yerel yemekler sunan ucuz restoranlara kadar çeşitli seçenekler sunmaktadır. Burger King ve McDonalds gibi Amerikan fast food bayilikleri her yerde bulunur. Batı tarzı gıdalar ve bayilikler alışveriş merkezlerinin çevresinde ve şehir merkezinde bulunur ve makul fiyatlara yiyecekler sunar.

Bölgenin ünlü yemeklerini tereddütsüzce tatmak isterseniz, ilk olarak machboosdanbaşlayabilirsiniz. Bu lezzet esas olarak baharat, pirinç, et ve sebzelerden oluşur. Muhammar, tipik olarak balıklarla servis edilen tatlı bir pilav türüdür.

Atıştırmalık severseniz, samosaadlı yemek, baharatlı patates, soğan, bezelye, mercimek, toprak kuzu veya tavuk gibi lezzetli bir dolguya sahip, kızarmış veya pişmiş bir hamur işidir. En popüler geleneksel tatlı ise Halwa Bahreyn olarak da bilinen Halwa Showaiter'dir. Mısır nişastası, safran ve çeşitli fındıklarla yapılmış bu helva, jöle kıvamındadır.

Yerel olarak gahwa adı verilen kahve, Bahreyn'deki geleneksel karşılamanın bir parçası olarak düşünülür. Genellikle Bahreyn'de küçük fincanlarda özel sunumlarla servis edilir. Arap kahvesi içmeden, ülkeden ayrılmamanızı tavsiye ederiz.