Google+

Karaçi

Karaçi - : - / -
--℃
1 PKR=0.00
Type F250V16 A
 • Ocaweather-icon18℃
 • Şubweather-icon21℃
 • Marweather-icon25℃
 • Nisweather-icon28℃
 • Mayweather-icon30℃
 • Hazweather-icon31℃
 • Temweather-icon30℃
 • Ağuweather-icon28℃
 • Eylweather-icon29℃
 • Ekiweather-icon28℃
 • Kasweather-icon24℃
 • Araweather-icon20℃
Genel Bilgiler / Rehber

Karaçi, Pakistan’da bulunan bir şehirdir. Pakistan'ın eski başkenti olan Karaçi, Sind Eyaleti’nin de yönetim merkezi özelliğindedir. Lahor’la birlikte Pakistan’ın sanayi ve ticaret başkentidir. Bünyesinde bulundurduğu liman ile önemine önem katmaktadır. Ülkenin güneyinde kalan bu şehir, Umman Denizi’nin kıyı şeridinde yer almaktadır. Karaçi kenti oldukça kalabalık bir yerleşkedir. Nüfusu yaklaşık 21 milyondur ve kilometre kare başına 6500 kişi düşmektedir. Bu anlamda ülkenin en kalabalık şehridir ve dünyada da en kalabalım şehirlerden bir tanesidir. Karaçi şehri, dünyanın en kalabalık 10. kentidir.
Karaçi Pakistan için pek çok konuda, oldukça önemli bir şehirdir. Başta sanayi ve ticaret konuları olmak üzere, tekstil, denizcilik, otomotiv sanayi, eğlence, sanat, moda, reklamcılık ve tıbbi araştırmalar konularında da oldukça ilerleme kat etmiş bir şehirdir. Bunların yanı sıra, Karaçi Güney Asya’nın ve Müslüman dünyasının yüksek öğrenim anlamında önemli bir merkezidir. Bu şehir, İslamabad’ın başkent olduğu tarihe dek Pakistan’a başkentlik yapmıştır.           
Karaçi, tarihi Yunan döneminde Krokola ismiyle bilinmektedir. İndus Nehri’nin denize döküldüğü yerde kurulmuş olan bu bölge, ilk zamanlarda bir köy konumundaydı. 19. yüzyılda İngilizler bu topraklara bir liman yapmıştır ve buradan ve çevrede yer alan oldukça bereketli toprakların ürünlerini toplamıştır. Bu tarihlerde kurulan Karaçi, 1947 senesinde Pakistan bağımsızlığını ilan ettikten sonra ülkenin başkenti olmuştur. Bu tarihten sonra, buraya Hindistan’dan göç eden Müslümanlar, bölgedeki etnik çeşitliliği oldukça arttırmıştır.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

Karaçi lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Pearl Continental Hotel, Karachi, Karachi Marriott Hotel, Mövenpick Hotel Karachi. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Karaçi aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Karaçi pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Sehir Merkezine En Yakın Karaçi Otelleri booking-logo

En Uygun Fiyatlı Karaçi Otelleri booking-logo

Sizin İçin Seçtiğimiz Karaçi Otelleri booking-logo

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Karaçi Otelleri booking-logo

Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler