Google+

Arama formu

Cusco’da Alışveriş

Cusco şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Hospedaje Familiar Cusco Perú, Private Room near Main Square, Torres Adventure Peru güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Prado´s Homestay Cusco, terrapartment, Garden of San Blas. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz HOUSE IN FAMILY, Allison 2, Casa G & F Aparthotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Casona Familiar Mundo Viajero, La Posada de la Abuela, Casona Pumacahua tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Cusco aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Peru'da el yapımı ürünler çok yaygındır ve hediyelik eşyalar beklenene göre oldukça ucuzdur. Bunların en başında Alpaka yününden ürünler, tekstil ürünleri ve duvar halıları gelmektedir. Taş, ahşap ve kabak oymaları ise oldukça yaygın görünen hediyelikler arasındır. Gümüş ve altın takılar ise aksesuar takmayı sevenler için güzel bir hatıra olacaktır. Pan flütler ve deri davullar hediyelik eşya almak için güzel bir fikir olabilir. Peru'nun iki yerel içkisi olan Pisco ve Inca Cola eve götürmek için en güzel tercihler arasındadır.

Cusco’da da tüm bu ürün çeşitlerinden bulabileceğiniz alanlar mevcuttur. Plaza de Armas ile Plaza Regocijo çevresindeki sokaklarda keyifle dolaşırken çok sayıda mağaza ile karşılaşacaksınız. Çoğunda benzer ürünler yer aldığından fiyat araştırması yaparak ucuz olanı bulmanız faydalı olacaktır.

Cusco Turları