Google+

Arama formu

Varşova Şehir İçi Ulaşım

Varşova Şehir İçi Ulaşım
commons.wikimedia.org

Varşova şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Between Us Bed and Breakfast, Apple Inn, Apartament Dymińska güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Luxury Apartments Mondrian Castle Square, Luxury Apartments Mondrian Old Town IV, Luxury Apartments MONDRIAN Market Square II. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartament Wiejska 9, P&O Apartments Ursynów, DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel Fabryka, LOFT Hostel Airport, Globetrotter Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Varşova aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Varşova'da şehir içi toplu ulaşımda otobüsler, metro ve tramvay kullanılır. Şehir içerisinde bir çok taksi durağı vardır ve taksiler de bir diğer ulaşım alternatifiniz olabilir. Otobüs biletinizi bindiğiniz otobüs şöföründen satın alabilirsiniz. Aldığınız bileti otobüste bulunan otomatik makinalara okutmanız gereklidir. İndirimli öğrenci bileti almak için geçerli bir öğrenci kartınızın yanınızda bulunması zorunludur; aksi takdirde aniden yapılan kontrollerin birinde para cezası yazılır.

  • Otobüs için tek yön tam bilet fiyatı 3.40;  indirimli fiyatı ise 1.70 Zloty dir.

Metrolar da şehrin çoğu noktasına kolayca ulaşımı sağlamaktadır. Metro istasyonlarında bulunan makinalardan günlük bilet seçeneği ulaşım için en ideal olanıdır ve 26 Zloty gibi bir ücreti vardır. Öğrenci için olan tarife yüzde elli indirimlidir.


Varşova Turları