Google+

Arama formu

Sintra Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sintra Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sintra, Portekiz’in güneybatısında, Lizbon Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Başkent Lizbon’a 28 kilometre uzaklıkta olması ve tren ya da otobüsle yarım saatte ulaşılabilmesi burayı cazip kılan özelliklerden biridir. Şehri turistler için önemli kılan bir diğer sebep ise oun UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne sokan, Romantik Dönem’e ait mimari anıtları ya da binalarıdır. Farklı renklere büründürülmüş sempatik binaları ve Arnavut kaldırımı sokakları ile turistleri büyülemektedir.

Sintra Hakkında Bilinmesi Gerekenler-1

Sintra şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Castelinho Carrascal Sintra, Castro Beach House, O meu canto güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri The Apples - Beach House, Door 12, Sintra Guest House, Villa over the Ocean in Magoito-Sintra. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Sintra Boutique Hotel, Sintra Design Apartment, Charm Inn Sintra gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Portuguese Hostel, Sun house - Near Sintra - Triple Rooms - Rooms Suite for 3 - Kitchen, Casa Azul Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Sintra aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Sintra’nın hem mimarisi hem Lizbon’a yakınlığı hem de ılıman iklimiyle son yıllarda çekmeye başladığı turist sayısı arttıkça, şehrin ekonomisi de gelişmeye başlamıştır. Sadece turizm değil, ticaret anlamında da değişimler yaşanmaktadır. Sintra şehrine Akdeniz iklimi hakim olduğundan yılın her dönemi gitmek mümkündür. Ancak kasım-mart ayları arasında yağış olur. Özellikle Zanaat Festivali’nin yapıldığı temmuz-ağustos aylarında şehre ilgi yoğundur.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=Q_qaQICXCW8


Sintra Turları