Google+

Arama formu

San Juan İçi Ulaşım

San Juan İçi Ulaşım

San Juan’da toplu taşıma aracı olarak en çok otobüsler kullanılmaktadır. Otobüs rotalarını bulabileceğiniz haritalar otel ya da turist ofislerinden temin edilebilmektedir. Ancak şehirde çok fazla yoğun trafikle karşılaşacağınızı unutmayın. Gideceğiniz yerlere ayıracağınız vakitleri buna göre hesaplamanızda fayda olacaktır.

Otobüsler haftaiçleri sabah 5’ten gece 11’e kadar çalışmaktadır. Haftasonları ise başlangıç saati 5.30 olur. Turistler için faydalı olan üç adet otobüs numarası vardır. 5: Old San Juan’dan Santurce, Ocean Park ve Isla Verde’ye gider. 21: Condado’nun merkezinden Ashford Bulvarı’na, San Juan kent merkezine, Hato Rey ve Plaza Las Americas Alışveriş Merkezi’ne ulaşır. 52 numara ise Convention Center bölgesinden okyanus kıyısına kadar gitmektedir.

Old San Juan Bölgesi yürüyerek gezmeye çok elverişlidir. Ancak yorulduğunuzda ücretsiz hizmet veren tramvaylara binme şansınız mevcuttur. Şehirde, “publicos” adı verilen dolmuşlar da mevcuttur ancak çok kalabalık olurlar. Taksilerde ise sabit bir fiyat sistemi mevcut değildir. Bazı bölgelerde taksimetre kullanılırken bazı bölgelerde sabit fiyatla yolcu alınmaktadır.