Google+

Arama formu

Köstence Mutfağı

Köstence şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Camera la vila, Ozana apartament, La Bunica güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri New Modern Apart 5min to Beach + Free Parking, Evya Luxury Apartment, New Luxury Seaside Apartament - Mamaia. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Vila Helena, Penthouse de LUX Mamaia Nord Summerland, Matic Summerland gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Faleza Nord Sea View Apartment, Florentin's Rent a Room, Hostel Eol 777 tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Köstence aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Tüm Roman mutfağında olduğu gibi Köstence yemeklerinde de Balkan mutfağının, Yunan, Bulgar ve Türk lezzetlerinin etkileri görülür. Yerel dilde “ciorba” olarak adlandırılan envai çeşit çorba tüketilir. "mititei” olarak adlandırılan köfte türü, mısırdan yapılan bir tür lapa olan “mamaliga” ve “sarma” olarak adlandırdıkları yaprak sarma ana yemek olarak en çok tercih edilenler arasında.

Popüler restoranlar

Nikos Greek Restaurant, Marco Polo, Restaurant Chevalet, Toscana, Manarola, Pizzico, On Plonge, Irish Pub, Taverna El Greco.

Bahşiş

Köstence ve Romanya’nın genelinde, mekân sahipleri garsonlara az ücret ödemektedirler. Çünkü temennileri, müşterilerin çalışanlara bahşiş bırakmasıdır. Bu sebeple garsonlar, hesabın en az yüzde 10’unu bahşiş olarak vermenizi beklemektedirler.


Köstence Turları