Google+

Arama formu

Ekaterinburg Şehir İçi Ulaşım

Ekaterinburg Şehir İçi Ulaşım
siberia.com

Ekaterinburg’da ulaşım ağı oldukça gelişmiş ve kullanışlıdır. Şehir içi ulaşım tramvay, metro, otobüs, troleybüs ve taksi ile sağlanır. Durak ve istasyonları gösteren ulaşım ağı haritasını şehir merkezindeki Ekaterinburg turizm ofisinden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

Tramvay

Ekaterinburg’da 30 farklı tramvay hattı vardır. Tramvay ile şehrin pek çok noktasına kolayca ulaşabilirsiniz. Tramvay hatları 06.00 – 23.00 arasında hizmet verir. Çalışma saatleri güzergâha göre değişiklik gösterebilir. Sefer saatleri ve güzergâhlar için tıklayınız.

Biletinizi istasyon ve duraklarda bulunan otomatlardan ya da bilet satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Tramvay, metro, otobüs ve troleybüslerde geçerli bilet ücretleri:

  • Tek Kullanımlık Bilet: 24 Ruble
  • 3 Gün Geçerli Bilet: 350 Ruble

Metro

Şehrin merkezi noktaları ile sanayi bölgesi arasında hizmet veren “Line 1” numaralı bir metro hattı mevcuttur. Line 1, 06.00 – 24.00 saatleri arasında hizmet verir.

Otobüs ve Troleybüs

Şehir içi otobüsler, şehir merkezi ile merkeze uzak bölgeler arasında ulaşım sağlamanın en konforlu yoludur. Ekaterinburg’da ayrıca 19 farklı troleybüs hattı da mevcuttur. Otobüs ve troleybüsler 06.00 – 22.00 saatleri arasında çalışır.

Taksi

Ekaterinburg’un yoğun trafiğinde taksi ideal bir ulaşım aracı olmasa da toplu taşımanın uygun olmadığı saatlerde tercih edilebilir. Ortalama taksi ücretleri:

  • Açılış: 160 Ruble
  • Kilometre başına: 25 Ruble

Koltsovo Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Koltsovo Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinin yaklaşık 20 kilometre güneydoğusunda yer alır.

Otobüs ile,

Havalimanı ile tren istasyonu arasında çalışan “1” numaralı şehir içi otobüslerle 40 dakikada merkeze ulaşabilirsiniz. Otobüsler her 15 dakikada bir kalkar. Ayrıca 30 dakikada bir hareket eden “167” yada “168” numaralı otobüslerle de şehir merkezine gidebilirsiniz. Tek yön bilet ücreti 24 Rubledir.

Taksi ile,

Terminal dışında bekleyen taksilerle yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Taksi ücreti ortalama 500 Ruble tutarındadır.

Araç kiralama ile,

Havalimanında yer alan araç kiralama firmalarından tercihinize uygun bir araç temin ederek şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Avis / Telefon: +7 922 031 31 31
  • Europcar / Telefon: +7 903 080 76 76
  • Naprokat / +7 911 738 85 12