Google+

Arama formu

Krasnodar Mutfağı

Krasnodar Mutfağı

Krasnodar şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Rooms on Petra Metalnikova 7 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Дом у Озера, Apartment Panorama on Sarabeyeva, 118 улица Московская. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Студия в Немецкой деревне, Hotel Kremleff, Hotel Theatre gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel on Smolenskaya 7, Hostel on Dorozhniy 1/1, Hostel Uyutny tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Krasnodar aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Krasnodar’da geleneksel Rus ve Kafkas mutfağına ait yemekleri tadabileceğiniz birçok restoran bulunuyor. Rus mutfak kültüründe hamurun kullanıldığı çok sayıda yemek bulunmaktadır. Esmer buğdaydan yapılan bir türlü gözleme olan “blini” bunlardan biridir. Bu yemeğin içinde mantar, süzme peynir ve lahana görebilirsiniz. Blini’nin daha küçük şekillerde yapılması ise sirniki olarak adlandırılır. Sadece süzme peynir içeren sirniki özellikle kahvaltıların vazgeçilmezidir. Krasnodar mutfağı vejetaryenler için de oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Geleneksel Rus yemeklerinden biri olan vinegrette bunlardan biridir. Vinegrette’nin içinde kaynamış pancar, patates, havuç, soğan ve lahana turşusu bulunmaktadır. Yapımı oldukça kolay olan bu yemek özellikle kış aylarında popüler bir yiyecektir. Rusya’nın kolası olarak bilinen kvass özellikle yaz aylarında serinletici bir etkiye sahiptir. Geleneksel Rus içeceği kvass çavdar ekmeğinin az oranda fermente edilmesiyle yapılıyor. %1’den daha az alkol oranına sahip olan bu içeceği çocuklar bile rahatlıkla içebilir. Krasnodar’a geldiğinizde mutlaka içmeniz gereken içeceklerden biri de sbiten’dir. Geleneksel Rus içeceği olan sbiten 12. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar çay ve kahvenin alternatifi olmuştur. Sıcak bir şekilde servis edilen içeceğin içerisinde şeker, bal, karanfil ve kakule bulunuyor. Krasnodar’da Kazak mutfağına ait yemekleri de bulabilirsiniz. Kazak mantısı en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Kazak mutfak kültürü Krasnodar mutfağında önemli bir yer kaplıyor. Bu nedenle etli yemekler hatırı sayılır derecede tüketilmektedir.

Yerel Rus yemeklerini ve Doğu Avrupa mutfağına ait lezzetli yemekleri tatmak istiyorsanız Kubanskaya Caddesi’nde bulunan Stan adlı restoranı deneyebilirsiniz. Dikanka isimli restoran da geleneksel evleri andıran iç dizaynıyla dikkat çeken restoranlardan sadece biri. Hem Rus mutfağına ait lezzetleri deneyeyim hem de vejetaryen dostu bir restoran olsun diyorsanız Borshhberry ve The Pech sizlere önerebileceğimiz başlıca restoranlardır.


Krasnodar Turları