Google+

Krasnodar Şehir İçi Ulaşım

60229 Şub 2016Lokasyon Detay

Krasnodar Şehir İçi Ulaşım
en.krd.ru

Şehir içi ulaşımı sağlayacak birçok alternatif mevcuttur. Kent yoğun bir tramvay, otobüs, taksi ağına sahiptir. Bunun dışında Kuban Nehri üzerinde seferler düzenleyen botlar bulunmaktadır. Bunun dışında otobüs ile minibüs arasında “marshrutkas” kentte yoğun olarak kullanılmaktadır. Bunlara taksiminibüs denebilir. Kentte otostop yaygındır. Otostop ile bir yerden bir yere gidebilirsiniz.
 
Seyahat için en çok tercih edilenler ucuz olması nedeniyle tramvay ve otobüslerdir. Bunlar için tek kullanımlık biletler 20 ruble değerindedir.
 
Taksicilerin çoğu İngilizce bilmiyor. Bunun için bir Rusça sözlük taşımanız sağlıklı olacaktır. Eğer evde kalıyorsanız taksicilere evinizin adresinin tüm ayrıntılarını vermemeye dikkat edin. Bazı dönemlerde ise taksi ücretleri yükselmektedir. Bu nedenle taksi kullanmadan önce fiyatını sormanız tavsiye edilir.
 
 
HAVALİMANINDAN KENT MERKEZİNE ULAŞIM

Kentin 12 kilometre doğusunda “Paszkowski Krasnador Uluslararası Havaalanı” bulunmaktadır. Rusya'nın yedinci büyük havalimanı olan Paszkowski Krasnador Uluslararası Havaalanı ile kent merkezi arası yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Taksi dışında tren istasyonundan saatte bir sefer yapan 7 numaralı troleybüs ile havaalanına ulaşılabilir. Marshrutkas ile havaalanından ulaşımda mümkündür. 40 dakikada bir sefer yapan 53 ve 15 numaralı marshrutkas ile havalimanından kent merkezine ulaşılabilir.

Krasnodar ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-