Krasnodar’da Alışveriş

top-10-largest-existing-european-shopping-centers-2015-16_September_2015-0.jpg

Güney Rusya’nın kültürel başkenti Krasnodar’a gelip seyahatinizi unutulmaz kılmak istiyorsanız bunun en iyi yollarından biri hediyelik eşyalar almaktır. Alışveriş yaparken geniş bir yelpazeye sahip olduğunuzu hatırlatmakta fayda var. Her biri usta zanaatkarların elinden çıkmış cam heykelcikler, çömlekler, hasırlar, seramikler ve birbirinden güzel mutfak eşyalarını uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Özellikle ahşap işlemeciliği ve seramik sanatı bölgeye özgü zanaatlardandır. Kent merkezinde yer alan hediyelik eşya dükkanlarından dilediğiniz ürünü pazarlık yaparak satın alabilirsiniz. Kazaklara ait renkli hediyelikler de turistler arasında oldukça popülerdir. Kentin tarihini yansıtan kitaplar ve kartpostallar seyahatinizi ölümsüzleştirmek için oldukça uygun bir alternatif olabilir. Red Street olarak da bilinen ve kentin en işlek caddesi olan Krasnaya Caddesi’nde birçok hediyelik eşya dükkânı bulabilirsiniz.

Eğer Krasnodar’da canlı bir pazaryeri deneyimi yaşamak istiyorsanız Vostochniy Rinok tam size göre. Açık havada yerel halkla iç içe bir şekilde, kent kültürünü yakından deneyimleyip bölgeye özgü ürünleri satın alabilirsiniz. Alışveriş yaparken pazarlık yapmayı unutmayın. Doğu Rinok anlamına gelen Vostochniy Rinok, Stasova Caddesi üzerinde yer alıyor.

Krasnodar’da çok sayıda büyük alışveriş merkezi de bulunuyor. İçerisinde eğlence bölümleri, çocuklar için parklar ve kafelerin de bulunduğu bu kapalı alışveriş merkezlerinde dünyaca ünlü markaların mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz. Kentin en bilinen alışveriş merkezleri arasında Krasnaya Ploshhad Shopping Mall, Gallery Krasnodar Shopping Mall, OZ MALL, Megamall ve Galaktika bulunmaktadır. Vostochniy Rinok ile aynı caddede bulunan Galaktika’yı ziyaret ederseniz ilginç bir akvaryum deneyimi fırsatı yakalayabilirsiniz.