Google+

Arama formu

Krasnodar’da Gece Hayatı  

Krasnodar’da Gece Hayatı  

Krasnodar şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Rooms on Petra Metalnikova 7 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Апартаменты Панорама на Сарабеева 5, Апартаменты на Зиповской 34, Apartment Rassvet. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Квартира в шикарном районе Краснодара, Студия в Немецкой деревне, Hotel Kremleff gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel California, Hostel on Dorozhniy 1/1, Hostel on Smolenskaya 7 tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Krasnodar aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Rusya’ya seyahat etmeden önce hareketli bir gece hayatı beklentisi taşıyor olabilirsiniz. Moskova ve St. Petersburg gibi Rusya’nın büyük kentleriyle Krasnodar’ın gece hayatını karşılaştırdığımızda buradaki gece hayatının daha mütevazı kaldığını söyleyebiliriz ancak yine de Krasnodar gece hayatının sizi büyük ölçüde tatmin edeceğini bilmenizde fayda var. Kentin her yerine yayılmış şekilde çok sayıda pub, bar, dans kulüpleri ve alkollü restoranlar bulunuyor.

Eğer sakin bir atmosferde arkadaşlarınızla birlikte rahatlatıcı bir müzik eşliğinde sohbet etmek istiyorsanız Karasunskaya Caddesi’nde bulunan Puff Puff Pass Krasnodar’daki en iyi seçenek olabilir. Nargile hizmeti de veren bu mekân en birbirinden lezzetli tütün aromalarıyla meşhurdur. Yine Karasunskaya’da bulunan bir diğer popüler mekân ise Bar Dekabrist’tir. Kibar personeliyle nam salmış olan Dekabrist’te Krasnodar’ın en lezzetli biralarını içeceğinizden şüpheniz olmasın. Ayrıca elma şarabını da mutlaka denemelisiniz.

Krasnodar’da eğlence mekânlarının büyük çoğunluğu kent merkezindeki Krasnaya Caddesi (Red Street) üzerinde toplanmıştır. Bu cadde üzerinde bulunan Sahar isimli gece kulübü kentin en ünlü mekânlarındandır. Hareketli bir gece hayatı arayanlar için DJ performansları, dans şovları ile birlikte unutulmaz bir eğlence deneyimi vadetmektedir. En az 600 kişilik kapasiteleriyle Onegin Club ve Bounce Night Club da Krasnodar’daki ünlü gece kulüplerindendir. Bu mekânlar kocaman dans pistleri, güzel konumlanmış locaları ve Avrupa mutfağından çeşitli lezzetleri barındıran menüleriyle her daim canlı bir atmosfere sahiptir. R&B müzik hayranıysanız Bounce sizin için iyi bir seçim olabilir.

Havanın kararmasıyla birlikte gece hayatının başladığı Krasnodar’da Irish pub arayışındaysanız hiç zorlanmayacaksınız. Kentin neredeyse her yerine dağılan Irish pubların samimi ortamlarında biranızı yudumlarken sıcak dostluklar kurmanız işten bile değil.

Kentte gece hayatının aktif olduğu bir diğer bölge ise Severnaya Caddesi’dir. Burada karaoke barlar bulabileceğiniz gibi hareketli atmosferleriyle ünlü gece kulüpleri de bulunuyor. Retro Kholl, Diamond, PartySong ve Patison başlıca eğlence mekânlarındandır.

Krasnodar’da gece hayatı genellikle akşam dokuzdan sonra başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir ancak yine de bir mekâna gitmeden önce çalışma saatlerine bakmanızda fayda var; çünkü bazı barlar gece saat birde kapılarını kapatabiliyor. Herkesin bildiği gibi Rusya’da en çok tüketilen alkol votkadır. Gece kulüplerinde ne ucuz içkinin votka olduğunu belirtelim. Genel olarak ucuz bir gece hayatı deneyimi yaşayabileceğiniz Krasnodar’da ortalama bir alkollü restoranda akşam yemeği yedikten sonra bira içebilmek için yaklaşık 50 TL’yi gözden çıkarmalısınız.


Krasnodar Turları