Google+

Arama formu

Pyatigorsk Şehir İçi Ulaşım

Pyatigorsk Şehir İçi Ulaşım
trampark.ru

Pyatigorsk şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Mansard in the City Centre güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Виноградный Домик, LOFT 5Vershin, Apartment on Pastukhova 31. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Classic Hotel, Семейные Апартаменты, Квартира на Людкевича gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel Tsentral, Rus Hostel, Hostel Svoi tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Pyatigorsk aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Pyatigorsk şehrinde toplu taşıma tramvay ve otobüsler ile sağlanmaktadır. Kentin 112 yıllık bir tramvay altyapısı bulunmaktadır. Tek seferde 620 yolcu taşıma kapasitesi ve saatte 50 km hızı ile Pyatigorsk tramvayı 117 durağa sahiptir. 

  • Toplu taşıma 05:00 – 23:59 saatleri arasında hizmet verir.
  • Tek yönlü seyahat fiyatı 17 rubledir. 1 Ağustos’dan itibaren toplu taşımada kartlı sisteme geçilmiştir.
  • Tramvay Ağ Haritası

Kentte havalimanı bulunmamaktadır. Bununla beraber bir tren istasyonu bir de otobüs terminali vardır.

Pyatigorsk tren istasyonu Kuzey Kafkasya demiryollarının önemli bir parçasıdır. Modern bir mimariye sahip istasyon binası 1978 yılında tamamlanmıştır. İstasyonun ruhunu Mel Brooks’un “The Twelve Chairs” filmindeki Ostap Bender karakteriyle empati kurarak hissedebilirsiniz.
 


Pyatigorsk Turları