Google+

Charlestown (Nevis)

Charlestown (Nevis) - : - / -
--℃
1 GBP=0.00
Type F250V16 A
 • Ocaweather-icon0.4℃
 • Şubweather-icon3℃
 • Marweather-icon7.7℃
 • Nisweather-icon13.3℃
 • Mayweather-icon18.6℃
 • Hazweather-icon22.9℃
 • Temweather-icon25.1℃
 • Ağuweather-icon24.2℃
 • Eylweather-icon20.2℃
 • Ekiweather-icon14.4℃
 • Kasweather-icon8.2℃
 • Araweather-icon2.2℃
Genel Bilgiler / Rehber

Nevis, Karayip Denizi’nde yer alan bir adadır. Bu ada Küçük Antiller’in kuzey ucunda yer almaktadır ve Porto Riko’nun 350 kilometre güneydoğusunda konumlanır. 93 kilometre karelik bir yüzölçüme sahip olan bu ada, Saint Kitts ve Nevis Federasyonu’na bağlıdır. Nevis’in başkenti ise Charlestown’dur.
Nevis adası, bağlı bulunduğu federasyonun kuzeybatı topraklarını oluşturmaktadır. Nevis adasının merkezinde, yine kendi adıyla bilinen bir volkanik tepe olan Nevis Zirvesi bulunmaktadır. Adanın kuzey ve güney uçları bir sahille birleşmektedir.
Ada ilk olarak Karayipliler tarafından, güzel suların yeri, anlamına gelen Oualie olarak isimlendirmişlerdir. Bunun yanında “sevimli ada” anlamına gelen Dulcina ismi de, bu ada için kullanılmıştır. Nevis ismi ise İspanyolca Nuestra Senora de las Nieves kelimesinden türemiştir. Bununla birlikte bu adanın Amerika için oldukça büyük bir önemi vardır. Askeriyeden ekonomiye, politikadan filozofiye kadar pek çok alanda uzmanlığı bulunan Amerikalı Alexxander Hamilton, bu topraklarda doğmuştur.
Nevis için şeker üretimi tarih boyunca önemli bir yer tutmuştur. Adanın ekonomik kaynaklarının en önemlilerinden bir tanesi de şeker idi. Ancak 1704 senesinde D’Iberville’in buraya saldırması sonucu şeker sanayisi önemli bir zarar görmüştür. Uzun süre İngilizlerin boyunduruğu altında bulunan bu adaya, bu zaman diliminde İngiltere’den de yardım gelmeyince, şeker sanayisi yok denecek kadar azalmıştır.

Nevis’in günümüzde en büyük ekonomik gelir kaynağı turizmdir. 2003 – 2004 sezonunda bu adaya yaklaşık 40.000 turist gelmiştir. Bir adet 5 yıldızlı otele ve birçok tesise ev sahipliği yapan bu ada, turizm için önemli bir noktadır.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

Charlestown (Nevis) lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın!. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Charlestown (Nevis) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Charlestown (Nevis) pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Sehir Merkezine En Yakın Charlestown (Nevis) Otelleri booking-logo

En Uygun Fiyatlı Charlestown (Nevis) Otelleri booking-logo

Sizin İçin Seçtiğimiz Charlestown (Nevis) Otelleri booking-logo

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Charlestown (Nevis) Otelleri booking-logo

Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları 180 gün içinde 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları 180 gün içinde 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Şu anda bu terim ile sınıflandırılmış bir içerik yok.