Google+

Arama formu

La Digue Island

 • Yerel Saat
  - : - / -
 • Kur Farkı
  1 SCR=0.00
 • Priz Tipi
  Type F250V - 16 A
 • Hava Durumu
  --℃
 • Yıllık Ortalama Sıcaklık
  Oca 26℃
  Şub 27℃
  Mar 27℃
  Nis 27℃
  May 27℃
  Haz 26℃
  Tem 25℃
  Ağu 25℃
  Eyl 26℃
  Eki 26℃
  Kas 26℃
  Ara 26℃
Genel Bilgiler / Rehber

La Digue, Şeyseller’de yer alan ve buranın en büyük adası olan bir bölgedir. Yaklaşık nüfusu 2000’dir ve sadece adanın batı sahilinde yaşam bulunmaktadır. Bu bölgelerin isimleri ise La Passe ve La Réunion’dur. Şeyseller’in en büyük üçüncü yerleşim birimi olan La Digue Adası’nın yüzölçümü ise 10 kilometre karedir.

La Digue Adası’na bu isim 1768 senesinde Fransız kâşif Marc Joseph Marion du Frense tarafından verilmiştir. Bu adanın keşfi ise 1742 senesinde dayanmaktadır. Fransız denizci LAzare Picault bu adayı keşfetmiştir. Adaya ilk yerleşimler ise 1789 senesinde olmuştur. Fransız kolonileri, kölelerini bu adaya yerleştirmişlerdir. Adaya 1854 senesinde ise ilk Katolik şapel inşa edilmiştir.

La Digue Adası iklim açısından genellikle sıcak bir iklim kuşağındadır. Yıl boyunca sıcaklıklar oldukça yüksektir ve yıl içinde pek değişiklik göstermemektedir. Bu sıcaklık değeri 24 ile 32 derece arasında değişir.

La Digua Adası’nın günümüzde en büyük ekonomik endüstrisi turizmdir. Bünyesinde bulundurduğu plajları, özellikle Anse Source d’Argent ve Grand Anse, bu konuda ada için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Bununla birlikte adada bulunan müzeler ve çeşitli doğal alanlar da bu konuda yoğun ilgi görürler. Kültürel anlamda da geleneklerine bağlı bir ada olan La Digue, Şeyseller içerisinde Creoles olarak bilinmektedir.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

La Digue Island lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Veronic Self-Catering Guest House, Domaine Les Rochers, Bamboo Lodge. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz JMS Ventures, Tannette Villa gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Benjamine's Holidays, Sun Rising Guesthouse, Ylang Ylang otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un La Digue Island aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

La Digue Island pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

En Uygun Fiyatlı La Digue Island Otelleri booking-logo
Sizin İçin Seçtiğimiz La Digue Island Otelleri booking-logo
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Seyşeller Vizesi

Umuma mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.