Google+

Praslin Island

AFRİKASeyşellerPraslin Island
Praslin Island - : - / -
--℃
1 SCR=0.00
Type F250V16 A
 • Ocaweather-icon26℃
 • Şubweather-icon27℃
 • Marweather-icon27℃
 • Nisweather-icon27℃
 • Mayweather-icon27℃
 • Hazweather-icon26℃
 • Temweather-icon25℃
 • Ağuweather-icon25℃
 • Eylweather-icon26℃
 • Ekiweather-icon26℃
 • Kasweather-icon26℃
 • Araweather-icon26℃
Genel Bilgiler / Rehber

Praslin Adası Şeyseller’de bulunan ve buranın en büyük ikinci adasıdır. Yüzölçümü ise 38 kilometre karedir. Mahé’nin 44 kilometre kuzeydoğusunda konumlanmaktadır. Toplam nüfusu ise yaklaşık 6500’dür. Adanın ana yerleşim yerleri Baie Ste Anne, Anse Volbert ve Grand’ Anse’dir.

Bu ada 1744 senesinde kâşif Lazare Picault tarafından keşfedilmiş ve ilk keşfedildiğinde de Isle de Palmes ismi verilmiştir. Bu zamanlarda daha çok korsanlar ve Arap tüccarlar tarafından kullanılan bir ada idi. 1768 senesinde ise, Fransız diplomat César Gabriel de Choiseul(Praslin Dükü) anısına Praslin olarak isimlendirilmiştir.

Praslin Adası bir turizm noktası olarak bilinmektedir. Bundan dolayı burada çok sayıda oteller, oldukça güzel plajlar bulunmaktadır. Bölgede bulunan en güzel plajların başında ise Anse Lazio ve Anse Georgette gelmektedir. Adanın görsel olarak en önemli güzelliklerinden bir tanesi ise, burada yetişen vanilyalı orkidelerdir.

Praslin ile ilgili blinmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi, buranın tamamen risksiz bir bölge olmadığıdır. 2011 senesinin Ağustos ayında, burada bulunan denizlerde 2 kez boğa köpekbalıklarına rastlanmıştır.

Nüfus : 6.500
İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

Praslin Island lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın!. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Praslin Island aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Praslin Island pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Sehir Merkezine En Yakın Praslin Island Otelleri booking-logo

En Uygun Fiyatlı Praslin Island Otelleri booking-logo

Sizin İçin Seçtiğimiz Praslin Island Otelleri booking-logo

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Praslin Island Otelleri booking-logo

Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Umuma mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.