Google+

Arama formu

Bratislava’da Alışveriş

Bratislava’da Alışveriş
 

Bratislava’da alışveriş yapmak için birçok seçenek vardır. İsterseniz büyük alışveriş merkezlerine gidebilir, isterseniz şehrin içine yayılmış antika ve tasarım ürünler satan mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yiyecekten hediyelik eşyaya, kitaplardan kıyafetlere kadar her şeyin satıldığı açık hava pazarları da görülmesi gerekenler arasındadır.

Stare Mesto’dan nehrin karşısına geçtiğinizde en büyük alışveriş merkezlerinden olan Aupark ve Polus’a ulaşabilirsiniz. Eski Köprü ve Apollo Köprüsü arasında bulunan Eurovea Gallery şehirdeki en yeni alışveriş merkezidir. Ayrıca tasarım ürünlere ve markalara ilgi duyuyorsanız dünyaca ünlü markaların mağazalarını da bu alışveriş merkezlerinde bulabilirsiniz.

Antika ürünlere meraklıysanız sokak aralarına yayılmış küçük dükkanları, Korzo bölgesinde özellikle Sedlarska ve Michalskas sokaklarında bulabilirsiniz. Barok tarzda antikalar bulabileceğiniz gibi post-komunist döneme ait birçok parçaya da rastlayabilirsiniz. Bu tarz dükkanlarda pazarlık yapmayı da deneyebilirsiniz. Zidovska sokağı üzerindeki U Stare Hodinara isimli dükkan antika saatler satmaktadır. Antika mobilyalara ilgi duyuyorsanız Petrzalka bölgesinin Manesovo Meydanı’ndaki Baroque Furniture Store’u ziyaret edebilirsiniz.

Bratislava aileleri için hafta sonları şehrin pazarlarından alışveriş yapmak popüler bir gelenektir. Bu pazarlarda yüzlerce yiyecek çeşidinden farklı ayakkabı markalarına kadar bulabilirsiniz. Bu pazarlardan en büyüğü Central Market Mileticova’ya toplu taşıma ile kolayca ulaşılıyor. Denk getirebilirseniz özellikle Cumartesi günleri, pazarın en hareketli olduğu gündür. Stare Mesto’da bulunan Old Town Indoor Market Nam, SNP isimli pazar da görülmesi gereken pazarlar arasındadır. Şehirdeki diğer pazarlara göre daha turistiktir. İçeride hediyelik eşyadan, farklı bira çeşitlerine; etnik mağazalardan, kitapçılara farklı şeyler bulabilirsiniz.